30 VII 2017 – XVII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
2. W wtorek 1 sierpnia przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 we wszystkich kościołach diecezji zabrzmią dzwony w godzinę „W”. W ten sposób oddamy hołd poległym w Powstaniu Warszawskim żołnierzom i mieszkańcom miasta.
3. W środę 2 sierpnia udziela się odpustu zupełnego, zwanego „Porcjunkuli” wiernym, którzy nawiedzą kościół i tam pobożnie odmówią „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”.
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
5. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.
6. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z racji I soboty miesiąca.
7. W następną niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja Eucharystyczna wokół kościoła z racji I niedzieli miesiąca.
8. W sierpniu będzie kolejna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
9. Przeżywajmy czas wakacji ciesząc się pięknem przyrody i świata, ale jednocześnie pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
10. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka.
11. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.