29 IV 2018 – V NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ WIELKANOCY
2. Pragnę przypomnieć wszystkim o obowiązku przejęcia Komunii świętej wielkanocnej.
3. W dniu dzisiejszym przed kościołem jest zbiórka ofiar na leczenie 2-letniego Filipka Bala, który musi mieć operację serca, aby mógł dalej żyć. W imieniu rodziców składam serdeczne Bóg Zapłać za każdy dar serca. Więcej informacji jest na plakacie.
4. Rozpoczynamy miesiąc maj. Jest to czas w sposób szczególny poświęcony Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie. Pamiętajmy również o dekoracji przydrożnych krzyży i kapliczek.
5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Jest to również dzień ustanowienia Konstytucji 3 maja.
6. W piątek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi z racji I piątku miesiąca.
7. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. proszę zgłaszać chorych
8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
9. W naszej parafii 13 maja odbędzie się I komunia św. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00
10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych dla niepełnosprawnego HUBERTA.
11. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
12. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.