25 XII 2018 – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Przeżywamy nowy czas w okresie liturgicznym – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Ten czas będzie trwał do niedzieli po objawieniu Pańskim.
2. W pierwszy i drugi dzień ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Msze św. wg porządku niedzielnego: 8.00, 10.30 i 16.00
3. Składam serdeczne Bóg Zapłać p. Janowi Skolimowskiemu z Wielgolasu Brzezińskiego za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej oraz p. Janowi Skolimowskiemu z Desna za pomoc w ustawieniu choinek.
4. Dziękuję państwu Małgorzacie i Mirosławowi Śmiech za ofiarowanie choinek do Kościoła, dziękuję również państwu Chudek z Wielgolasu Brzezińskiego za ofiarowane choinki. Dziękuje państwu Lipka i państwu Kania z Wielgolasu Brzezińskiego za ofiarowane choinki, które są ustawione przed Kościołem.
5. Dziękuję państwu Witan z Brzezin za ofiarowane kwiaty do kościoła.
6. Dziękuję za udekorowanie choinek w kościele p. Joannie. Kondej, Joannie Kuźniar, Marcinowi Papis, Vygandas Uksa, obecnej młodzieży.
7. Dziękuję ministrantom: Pawłowi Kurek Mateuszowi i Łukaszowi Domańskim, Leszkowi Michałowi i Agacie Konowrockim za dekoracje choinek na zewnątrz.
8. Dziękuję p. Henryce Piotrkowicz za dekoracje kwiatami i stroikami.
9. W czwartek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina.
10. W piątek święto św. Młodzianków, męczenników. Po Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
11. W niedzielę przypada święto św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.
12. Składam serdeczne Bóg Zapłać tym wszystkim, którzy składali produkty żywnościowe. dla rodzin. Produkty przekazano dla 18 rodzin ( 77 osób) z naszej parafii. Dziękuję również dla rodzin, które przygotowały paczki dla dzieci. W tym roku przygotowano prezenty dla 32 dzieci.
13. Dziękuję firmie z Wielgolasu Duchnowskiego za ofiarę na budowę Kościoła 3 tys. zł.
14. Program kolędy wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Proszę o zapoznanie się z programem.
15. W kruchcie można składać plastikowe nakrętki dla Amelki. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
16. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które w tym tygodniu sprzątały w naszej świątyni.
17. Wszystkim przybyłym do naszej parafii, władzom samorządowym, gminnym i powiatowym, dyrekcjom i nauczycielom ze szkoły w Brzezinach i Cisiu. Straży Pożarnej, firmom z terenu naszej parafii pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia. Niech radość z narodzin Chrystusa zagości we wszystkich sercach, a światło gwiazdy betlejemskiej przyniesie pokój i miłość. Życzę wszystkim pomyślności i szczęścia oraz błogosławieństwa Bożego. Idźmy każdego dnia z nadzieją gdyż Bóg jest z nami, więc któż przeciwko nam.