18 XII 2016 – IV Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy nowy okres liturgiczny ADWENT. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
2. W okresie adwentu odprawiane są Msze św. roratnie w tygodniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy również dzieci.
3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.
4. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji samorządowców naszej gminy. Po Mszy św. będzie spotkanie opłatkowe na plebanii.
5. W sobotę 24 grudnia ostatnia Msza św. roratnia o godz. 7.00.
6. O godz. 24.00 uroczysta Pasterka.
7. W pierwszy i drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. wg porządku niedzielnego.
8. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii można zapoznać się z procedurą odpisu od podatku na cele kultu religijnego, są również umieszczone zdjęcia z prowadzonych prac budowlanych.
9. Na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii umieszczony jest program wizyty duszpasterskiej.
10. Składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Cisia(część za koleją) za ofiarę 1050zł., oraz mieszkańcom Wielgolasu Brzezińskiego(Osiedle) za ofiarę 1950 zł.
11. Na stoliku przy bocznym ołtarzu można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara przeznaczona na budowę kościoła.
12. Zwyczajem minionych lat w naszym kościele będzie przeprowadzona zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Za dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
13. W dniu dzisiejszym dzieci ze szkoły w Brzezinach przed kościołem będą prowadzić kiermasz świąteczny. Ofiary będą przeznaczone jako cegiełka na budowę kościoła.
14. Na stoliku w kruchcie wyłożona jest prasa katolicka.
15. Składam serdeczne Bóg Zapłać paniom, które sprzątały w naszej świątyni.