14 II 2021 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przypada VI NIEDZIELA ZWYKŁA
2. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej diecezji. Puszki wystawione są na bocznych ołtarzach.
3. W środę (17 lutego) przypada ŚRODA POPIELCOWA. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak przyjęcia pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego postu tj 21 marca.
PRZEPISY POSTNE:
Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia
Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
7. Dziękuję tym parafianom, którzy wpłacają swoje ofiary na konto parafialne na koszty związane z utrzymaniem parafii oraz na budowę kościoła. Dziękuję mieszkańcom Desna za ofiarę złożoną na budowę kościoła – 1870 zł.
8. W każdą 2 środę miesiąca będzie sprawowana Msza św. w intencji ofiarodawców oraz z prośbą o błogosławieństwo dla budowy naszej świątyni.
9. W kruchcie na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.
10. Dziękuję paniom, które sprzątały w naszej świątyni.