Światowe Dni Młodzieży 2013

Światowe Dni Młodzieży 2013

W tym roku, w lipcu 2013, będą miały miejsce w Rio de Janeiro (Brazylia) Światowe Dni Młodzieży, którym będzie przewodniczył Papież Franciszek.
Spotkania tego typu, młodzieży z całego świata, zostały zainicjowane w 1985 roku przez błogosławionego Jana Pawła II.

Z radością informujemy, że spora grupa młodzieży z Diecezji Warszawsko – Praskiej wybiera się na to spotkanie pomimo piętrzących się trudności organizacyjno – finansowych.
30 czerwca 2013 po każdej Mszy Św. Młodzież będzie rozprowadzała „cegiełki”, które mają pomóc jej pozyskać potrzebne środki.

Szukamy możliwości, również w wielu parafiach, aby pozyskać środki finansowe, które pozwolą młodzieży na przeżycie spotkania z Papieżem w Rio oraz zakosztowanie doświadczenia powszechności i misyjności Kościoła Katolickiego.

Młodzież w różny sposób usiłuje zdobyć fundusze: pracują w wolne od zajęć szkolnych i uczelnianych dni, zorganizowali dwa koncerty połączone z kwestą (wielkopostne Misterium – Przejście i Wielkanocną Impresję Mleko) dając je w kościołach naszej diecezji.

Jednakże to wszystko mało. Stąd apel do wrażliwych ludzi dobrej woli. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę.

Na spotkaniu będzie młodzież z całego świata, w liczbie ok. 2 mln. osób.

Nasza grupa razem z Księdzem, będzie modliła się i przeżywała Eucharystię każdego dnia, także poprzez słuchanie Słowa Bożego rozpoznawała swoje powołanie. W każdej grupie w trakcie pielgrzymek w ramach ŚDM, zazwyczaj pojawiają się powołania zarówno do prezbiteratu, jak też do zakonów klauzurowych.

Zapewniamy o modlitwie jako wyrazie naszej wdzięczności i radości!