Ogłoszenia parafialne,  XVIII Niedziela Zwykła, dn. 06.08.2023, Święto Przemienienia Pańskiego

 

  1. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii św. Benedykta w Warszawie.
  2. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy Św. o godz. 16.00 – różaniec fatimski z procesją wokół kaplicy.
  3. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Dziękuję strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisiu za wykoszenie trawy i oczyszczenie terenu za ogrodzeniem kościelnym od zachodniej strony oraz Michałowi Traczykowi z Zakrętu za przycięcie tui.
  4. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni: przelewy na konto oraz parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. Jan Skolimowski i gdzie zbierali pp. Piotrkowicz) oraz parafianom z Brzezin. Bóg zapłać. W środę o godz. 18.00 – msza św. będzie ofiarowana w int. dobroczyńców naszej parafii i ofiarodawców.
  5. Program tegorocznego odpustu 15 sierpnia i festynu parafialnego, który organizujemy wspólnie z Gminą Halinów i Wojskiem Polskim, jest umieszczony na plakatach. O godz. 10.30 – msza św. w int. parafian z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych OSP z naszej gminy oraz szkół, a także orkiestry OSP z Okuniewa, po mszy św. – złożenie wiązanek przed tablicami upamiętniającymi żołnierzy Armii Krajowej oraz Bitwę Warszawską 1920 roku oraz Apel Pamięci zakończony defiladą kompanii honorowej Wojska Polskiego. Od godz. 16.00 – piknik: pokaz sprzętu wojskowego ( prawdopodobnie będzie też lądował śmigłowiec W-3), strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych, występ zespołu MINIMAL, zabawa taneczna.

Proszę o włączenie się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości. Proszę też, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wyjątkowo tego dnia Msza Św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00, a nie o 16.00.

  1. Komisariat Policji w Halinowie ostrzega przed złodziejami okradającymi metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. W ostatnim czasie na terenie naszej gminy było kilka takich kradzieży.
  2. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.