Ogłoszenia parafialne, XIX Niedziela Zwykła, dn. 13.08.2023

 

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 16.00 – różaniec fatimski z procesją wokół kaplicy.

2.  Dzisiaj po każdej Eucharystii kwesta do puszek na rzecz poszkodowanych podczas kataklizmu, który nawiedził Słowenię.

3. We wtorek,15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust w naszej parafii. Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Podczas wszystkich mszy św. kazania będzie głosił i przewodniczył sumie odpustowej ks. Krzysztof Cyran, salezjanin. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Zapraszam do uczestnictwa w sumie odpustowej i procesji: ministrantów, bielanki, asystę kościelną, Koła Różańcowe. Po sumie i procesji, z udziałem władz samorządowych gminy Halinów, kompanii honorowej Wojska Polskiego, strażaków z OSP z naszej gminy, pocztów sztandarowych i orkiestry, na terenie przykościelnym będzie złożenie wiązanek przed tablicami upamiętniającymi żołnierzy Armii Krajowej oraz Bitwę Warszawską 1920 roku oraz Apel Pamięci zakończony salwą honorową i defiladą kompanii honorowej Wojska Polskiego. Apel poległych będzie szczególną chwilą podczas której będziemy przywoływać imiona i nazwisko żołnierzy. Zadbajmy sami o uczestnictwo w tym wydarzeniu, też zadbajmy o udział dzieci i młodzieży. Uważam, że jest to nasz chrześcijański i patriotyczny obowiązek! Proszę o zaproszenie na to święto naszej parafii Waszych rodzin i znajomych z innych parafii.

Od godz. 16.00 – piknik: pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna, wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych, występ zespołu MINIMAL, zabawa taneczna. Tego dnia będzie nieczynny parking naprzeciwko kościoła.

Proszę, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00 zapraszam panów do rozkładania na namiotów.

4. W środę, szesnastego dnia miesiąca, litania do św. Jana Pawła II w intencji o świętość rodzin i nienaruszalność życia ludzkiego.

5. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni: przelewy na konto oraz parafianom ze Żwirówki (zbierała p. Stanisława Osica) i z Desna. Bóg zapłać.

6. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Dziękuję pp. Zofii i Januszowi Krawczyk z Brzezin za kwiaty (gerbery), p. Henryce Piotrkowicz za dekorację kwiatową, czyste obrusy i szaty liturgiczne, p. Janowi Skolimowskiemu za wykonane prace, pp. Marzenie i Tadeuszowi Kazimierczuk za odnowienie figurki Matki Bożej, p. Pawłowi Kurkowi za wykoszenie trawy, p. Mirosławie Komar i p. Annie Szuba.

7. Dziękuję p. burmistrzowi i samorządowcom za nowy maszt flagowy.

8. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.