Ogłoszenia parafialne, XIII Niedziela Zwykła, dn. 02.07.2023

 

  1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Kałuszyn.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. do godz. 20.00. W pierwszy piątek: przedpołudniem – odwiedziny osób chorych z komunią św., zaś od godz. 17.00 – adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  3. Od dnia 9 lipca czyli następnej niedzieli będzie możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2024.
  4. Dziękuję paniom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Dziękuję pp. Krawczyk z Brzezin za podarowanie gerberów do dekoracji kaplicy.
  5. W gablotach są wywieszone plakaty z informacjami o pielgrzymkach pieszych. W tym roku po raz 40. wyruszą z diecezji warszawsko-praskiej pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Pielgrzymować można w dwóch terminach. Dnia 5 sierpnia wyruszy Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza z parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie-Witolinie. Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. 16 sierpnia z Konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wychodzi Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła, która na Jasną Górę wchodzi 25 sierpnia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”. Szczegóły dotyczące pielgrzymek na stronie diecezjalnej – www.diecezja.waw.pl

  1. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.