Ogłoszenia parafialne,   X Niedziela Zwykła, dn. 11.06.2023

 

 1. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Dębe Wielkie
 2. Za tydzień, w niedzielę, 18 czerwca o godz. 8.00 mszę św. prymicyjną odprawi w naszej parafii ks. Marcin Malinowski, pochodzący z Halinowa, a mający rodzinę w naszej parafii.
 3. Zapraszam na nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym: dziś o godz. 15.30, w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) po Mszy Św. o godz. 18.00. We wtorek będą msze św. o godz. 8.00 i 18.00, o godz. 17.30 – nieszpory eucharystyczne, zaś o godz. 18.30 – różaniec fatimski.
 4. W czwartek, na zakończenie dawnej oktawy Urocz. Bożego Ciała zostaną (podczas Mszy Św.) poświęcone wianki, a po nieszporach – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji szesnastego dnia miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Pawła II pomodlimy się o świętość naszych rodzin i nienaruszalność życia ludzkiego.
 6. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję Pawłowi Kurkowi za wykonaną pracę przy kościele. Dziękuję p. Annie Szuba.
 7. Panie z grupy parafialnej grupy Caritas zapraszam na spotkanie 21 czerwca (środa) o godz. 19.00.
 8. Dziękuję za przekazanie ofiar na budowę nowej świątyni: parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz). Dziękuję także za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiarodawców o dobroczyńców naszej parafii oraz Boże błogosławieństwo w budowie nowej świątyni.
 9. W sobotę, 17 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, zapraszam na 24-godzinną adorację Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona nabożeństwem różańcowym o godz. 8.30 i zakończy w niedzielę o godz. 7.30. Do udziału są zaproszeni wszyscy, którzy chcą poświęcić godzinę dla Pana Jezusa. Potrzeba, aby na każdą godzinę były przynajmniej 2 osoby. Jeszcze brakuje osób do adoracji w sobotę. Kartka, na którą można wpisywać się leży na stoliku z gazetami.
 10. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce prowadzonej przez księży z naszej diecezji.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”