Ogłoszenia parafialne Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

1. Pan Jezus z miłości przezwyciężył dla nas śmierć. On wciąż wędruje pośród nas i pragnie być rozpoznawanym w każdej minucie naszego życia. Parafianom i gościom życzę, abyście każdego dnia pielęgnowali żywą więź ze Zmartwychwstałym i nigdy nie tracili Go z oczu. Niech Chrystus napełni Wasze serca pokojem, miłością i nadzieją na lepsze jutro. Niech te święta wielkanocne staną się czasem odnalezienia radości i pokoju.
2. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały w przygotowanie Triduum Paschalnego:
– małżeństwom z trzech kręgów Kościoła Domowego za przygotowanie Grobu Pańskiego i ciemnicy
– Janowi i Marii Skolimowskim za wszelką pomoc i życzliwość
– Henryce Piotrkowicz za dekorację wielkopostną, za przygotowanie ołtarzy, czyste obrusy i szaty liturgiczne
– Małgorzacie Śmiech za dekoracje kwiatowe przy grobie Pańskim, przy ołtarzu i w prezbiterium
– paniom z parafialnej grupy „Caritas” za przygotowanie 11 paczek dla potrzebujących rodzin naszej parafii, a także ofiarodawcom produktów
– Małgorzacie i Grzegorzowi Konopińskim oraz Teresie i Piotrowi Kińskim za sprzątanie kaplicy.
– Zofii i Januszowi Krawczykom oraz Hannie i Jerzemu Witan za ofiarowanie kwiatów (gerbery, goździki), rodzinie Ciechowskim za ozdobny owies
– Straży Pożarnej z Cisia za czuwanie przy Grobie Pańskim
– firmie Sodas z Wielgolasu Duchnowskiego za ufundowanie batoników dla dzieci podczas święcenia pokarmów
– ministrantom, lektorom, szafarzom, asyście procesyjnej, bielankom i Magdalenie Bieńkowskiej, Kołom Żywego Różańca, organistce Grażynie Tul, Pawłowi Kurkowi za przygotowanie Liturgii Wigilii Paschalnej, Marysi Boratyńskiej, Faustynie i Emilce Uksa za czytanie komentarzy podczas liturgii Triduum Paschalnego
– ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego
– Maciejowi Skowrońskiemu za aktualizowanie strony internetowej parafii, Michałowi Bieńkowskiemu za aktualizowanie strony facebookowej parafii.
– Janowi Skolimowskiemu za wykonanie 10 ławek stojących na zewnątrz, także firmie Sodas i Andrzejowi Białemu
Dziękuję wielu osobom za zaangażowanie i życzliwość!
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Koronka o godz. 15.45.

4. W tym tygodnia przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. do godz.20.00. W pierwszy piątek: spowiedź i adoracja od godz. 17.00. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Do chorych z Komunią Św. pojadę w pierwszy piątek miesiąca przed południem. W najbliższy piątek z powodu Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W pierwszą sobotę – nabożeństwo po mszy św. wieczornej.
5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego, a po mszy 10.30 – procesja eucharystyczna. O godz. 15.00 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Do Mszy Św. o godz. 16.00 – adoracja Najśw. Sakramentu.
6. Przypominam o kwietniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać za zaangażowanie we wspólne dzieło budowy nowego kościoła.
7. W Niedzielę Miłosierdzia będziemy gościć s. Annę Kot, pallotynkę z misji w Kamerunie.
8. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, miesięcznik „Różaniec”, dla dzieci „Anioł Stróż”.