Ogłoszenia parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego, dn. 05.06.2022

 

 

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Zesłania Ducha Św. kończąca okres wielkanocny. Możemy zyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Jutro będziemy obchodzić Święto NMP, Matki Kościoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zaś w niedzielę za tydzień przypada Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Przypominam o kończącym się czasie spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
 2. Wczoraj w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie na Kamionku 6 diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia kapłańskie. Otoczmy księży neoprezbiterów modlitwą i niech naszą osobistą troską będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki o godz.8.30, zaś w niedzielę o godz.15.30.
 4. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Grodzisku Maz.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w kaplicy.
 6. Dzieci ze scholi zapraszam na próbę w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
 7. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 do grona ministrantów zostanie przyjętych 9 chłopców. Zbiórka kandydatów na ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 11.00.
 8. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, a za przygotowanie dekoracji majowej i czerwcowej – pani Henryce Piotrkowicz.
 9. Dziękuję parafianom ponoszącym odpowiedzialność za parafię i przekazanie ofiar na budowę nowej świątyni: z Brzezin (gdzie zbierała p. Konopińska) za ofiarę wys. 1870 zł, z Wielgolasu Duchnowskiego (gdzie zbierała pani Papis) – w wys. 2250 zł, z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierał p. Jan Skolimowski) – w wys. 1800 zł, z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierali pp. Piotrkowicz) – w wys. 710 zł. Dziękuję także za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w int. ofiarodawców i dobroczyńców parafii.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu 9 lipca (sobota). Koszt wyjazdu – 60 zł. Zapisy w dni powszednie u ks. proboszcza.
 11. Pluton Różańcowy z parafii Dębe Wielkie organizuje pielgrzymkę rowerowądo Częstochowy w dniach 10-14 sierpnia. Trasa, noclegi, obiady i powrót jest już zaplanowany. Osoby chętne do udziału w pielgrzymce  mogą zapisywać się u organizatorów.  Numery telefonów są umieszczone w gablocie.

 

 1. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.