Ogłoszenia parafialne, Niedziela Zesłania Ducha Św., 19.05.2024

1. Dzisiaj przypada Niedziela Zesłania Ducha Św. kończąca okres wielkanocny. Możemy zyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Jutro będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień przypada Niedziela Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
2. Wczoraj przeżywaliśmy Rocznicę I Komunii Św. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza – ofiarę na budowę kościoła: 2000 zł dzieci ze szkoły z Brzezin i 2700 zł dzieci ze szkoły w Cisiu. Dziękuję paniom katechetkom: Iwonie Komudzie i Ewie Kisielewskiej, a za przygotowanie muzyczne dzieci: Magdalenie, Beacie i Jagodzie Bolek.
3. W przyszłym roku (2025 r.) Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii jest planowana na dzień 10 maja (sobota): o godz. 10.00 – dzieci ze SP w Brzezinach, zaś o godz.12.00 – dzieci ze SP w Cisiu. Rocznica Pierwszej Komunii Św. jest planowana na dzień 17 maja (sobota).
4. Młodzież zapraszam na spotkanie parafialnej grupy modlitewno-formacyjnej w najbliższy piątek, 24 maja, o godz. 19.00.
5. Bielanki i dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Proszę o przynoszenie suszonych kwiatów do sypania podczas procesji.
6. Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
7. Osoby, które chciałyby śpiewać w parafialnym chórze, zachęcam, aby zgłaszały się do p. Grażyny, organistki
8. Za tydzień, w niedzielę 26 maja, w Dniu Matki, zapraszam po Mszy Św. o godz. 10.30 na program ” Kocham Cię mamo!” przygotowany przez dzieci i nauczycieli ze szkoły w Brzezinach. Wtedy będzie wręczenie nagród za konkurs szkolno-parafialny pt. „Majowa kapliczka”.
9. Na 8 czerwca (sobota) jest planowana diecezjalna pielgrzymka do Markowej na Podkarpaciu jako dziękczynienie za beatyfikację rodziny Ulmów. Podczas mszy św. relikwie błogosławionej rodziny będą przekazane niektórym parafiom naszej diecezji, również naszej parafii. Wspólnie z kilkoma parafii z okolic organizujemy wspólny wyjazd. Koszt 120 zł. Zapisy u ks. proboszcza.
10. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10.30 spotkanie osób, które chciałby jechać lub lecieć w czerwcu do Medjugorje na rocznicę objawień, z przedstawicielem biura „Królowa pokoju”
11. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
12. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy” i kwartalnik „Gość Extra”
13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na progu do wieczności śp. Henrykę Konowrocką z Wielgolasu Duchnowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…