Ogłoszenia parafialne, Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, dn. 29.05.2022

 

 1. Za tydzień przypada Niedziela Zesłania Ducha Św. kończąca okres wielkanocny. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. jest odmawiana w ramach nabożeństw. Przypominam o spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.
 2. Zapraszam na nabożeństwa majowe, a od środy – czerwcowe: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki o godz.8.30, zaś w niedzielę o godz.15.30.
 3. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Dębe Wielkie.
 4. Wszystkich parafian zapraszam jutro, 30 maja, na Mszę Św. o godz. 18.00, którą odprawią księża, którzy razem z ks. proboszczem przyjmowali święcenia kapłańskie (w 24 rocznicę ich przyjęcia). Mszy Św. będzie przewodniczył ks. bp Jacek Grzybowski.
 5. Dzieciom z racji ich środowego święta życzymy radosnego, pełnego miłości dzieciństwa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. W pierwszy piątek: rano pojadę z Komunią Św. do osób chorych. (proszę o zgłoszenia). Tego dnia możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. W pierwszą sobotą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiaca, w wigilię Uroczystością Zesłania Ducha Św., adoracja Najśw. Sakramentu będzie trwała do godz. 20.00. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. Bielanki zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 12.30.
 8. W pierwszą niedzielę czerwca, o godz. 10.00 różaniec będzie prowadzony przez 1 i 3 Różę Różańcową Rodziców, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, a za dekoracje kwiatowe – pani Małgorzacie Śmiech.
 10. Przypominam o czerwcowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Dziękuję za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać. Trwają prace przy budowie kościoła, w tym w lub w następnym tygodniu rozpoczną prace zbrojarze.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.