Ogłoszenia parafialne, Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, 12.05.2024

1. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Od piątku podczas nabożeństw majowych rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.
2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza – ofiarę na budowę kościoła: 2500 zł od dzieci ze szkoły z Brzezin i 1900 zł od dzieci ze szkoły w Cisiu. Dziękuję katechetkom: Iwonie Komudzie i Ewie Kisielewskiej oraz za przygotowanie muzyczne: Magdalenie, Beacie i Jagodzie Bolek. Do piątku będziemy przeżywać Biały Tydzień. W piątek udamy się z pielgrzymką dziękczynną do sanktuarium w Niepokalanowie.
3. Rocznica Pierwszej Komunii Św. będzie w najbliższą sobotę, 18 maja, o godz. 10.00. Próba liturgiczna dzieci rocznicowych – w środę, 15 maja, o godz. 19.00. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin: szkoła z Brzezin – 16 maja (w czwartek) o godz. 19.00, szkoła z Cisia – 17 maja (w piątek) o godz. 19.00.
4. W poniedziałek, 13 maja, przypada 107 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy Św. i nabożeństwie majowym czyli ok. godz. 19.00 zapraszam na procesję fatimską wokół kaplicy połączoną z różańcem.
5. Trwa peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów po Polsce. W naszej diecezji relikwie są od wczoraj i będą do 18 maja. Nasz dekanat razem z drugim dekanatem mińskim, stanisławowskim i siennickim będzie gościł relikwie od 14 do 15 maja w kościele Świętego Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy na to nawiedzenie. Powitanie nastąpi we wtorek 14 maja o godzinie 18.30. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
6. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
7. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.