Ogłoszenia parafialne Niedziela Trójcy Przenajświętszej, dn. 12.06.2022

1. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki o godz.8.30, zaś w niedzielę o godz.15.30.
2. Jutro, 13 czerwca, o godz. 18.30 zapraszam na różaniec fatimski połączony z procesją wokół kaplicy i nabożeństwem czerwcowym.
3. W czwartek, 16 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii (tradycyjną trasą), której będzie przewodniczył ks. Sławomir Kielczyk, sekretarz biskupa ordynariusza. Zapraszam do uczestnictwa w procesji: ministrantów, lektorów, bielanki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, asystę kościelną, koła Żywego Różańca, wszystkich parafian. Tego dnia nie będzie nabożeństwa czerwcowego, ponieważ litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa odśpiewamy podczas procesji.
4. Bielanki i dziewczynki sypiące kwiatki podczas procesji Bożego Ciała zapraszam na spotkanie w środę o godz. 19.00.
5. Przez okres dawnej Oktawy Bożego Ciała będziemy śpiewać nieszpory eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 18.00.
6. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
7. Panie z grupy parafialnej grupy Caritas zapraszam na spotkanie 22 czerwca (środa) o godz. 19.15.
8. Dziękuję parafianom ponoszącym odpowiedzialność za parafię i przekazanie ofiar na budowę nowej świątyni: z Desna za ofiarę wys. 1915 zł, firmie z Wielgolasu Duchnowskiego za ofiarę w wys. 10 tys. zł i anonimową ofiarę w wys. 3 tys. zł. Dziękuję także za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać.
9. Dn. 24 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Chcielibyśmy w naszej parafii uczcić tę uroczystość. Dlatego zapraszamy na film „Ja Jestem”, w piątek o godz. 19.15. Natomiast 25 czerwca, w sobotę, zapraszamy na 24-godzinną adorację Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona mszą św. o 8.00 i zakończy w niedzielę o godz. 8.00. Do udziału są zaproszeni wszyscy, ktrzy chcą poświęcić godzinę dla Pana Jezusa. Potrzeba, aby na każdą godzinę były przynajmniej 2 osoby, również w nocy. Przed kościołem można zapisać się na wybraną przez siebie godzinę. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu.
10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu 9 lipca (sobota). Koszt wyjazdu – 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza.
11. Młodzież naszej parafii zapraszam na spływ kajakowy rzeką Świder w dn. 28 czerwca. Koszt 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza.
12. W najbliższą sobotę, 18 czerwca, w par. Dębem Wielkim odbędzie się X Zjazd Róż Rodzinnych naszej diecezji. W programie: konferencja formacyjna, różaniec, świadectwo, eucharystia pod przewodnictwem bp Romualda Kamińskiego, poczęstunek. Szczegóły na plakacie.