Ogłoszenia parafialne, Niedziela Trójcy Przenajświętszej, dn. 04.06.2023

 

1. Wczoraj w katedrze św. Michała i św. Floriana w Warszawie 5 diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia kapłańskie. Otoczmy księży neoprezbiterów modlitwą i niech naszą osobistą troską będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W niedzielę 18 czerwca o godz. 8.00 mszę św. prymicyjną odprawi w naszej parafii ks. Marcin Malinowski, pochodzący z Halinowa, a mający rodzinę w naszej parafii.

2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki po Mszy Św. o godz.8.00, zaś w niedzielę o godz.15.30.

3. W czwartek, 8 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.30. Nie będzie mszy św. o 16.00. Po Mszy Św. o godz. 10.30 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii (tradycyjną trasą). Mszy Św. o godz. 10.30 będzie przewodniczył i procesję poprowadzi ks. Konrad Biskup, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Zapraszam do uczestnictwa w procesji: wszystkich parafian, ministrantów, lektorów, bielanki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, asystę kościelną, koła Żywego Różańca. Jest to okazja do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie. Proszę o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji.

4. Przez okres dawnej Oktawy Bożego Ciała będziemy śpiewać nieszpory eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30.

5. W piątek po Bożym Ciele ks. biskup ordynariusz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego dnia. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

6. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

7. Panie z grupy parafialnej grupy Caritas zapraszam na spotkanie 14 czerwca (środa) o godz. 19.15.

8. Dziękuję parafianom ponoszącym odpowiedzialność za parafię i przekazanie ofiar na budowę nowej świątyni: z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał J. Skolimowski), z Brzezin (zbierała M. Konopińska), z Wielgolasu Duchnowskiego (gdzie zbierała A. Papis). Dziękuję także za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać. Obecnie jeszcze spłacamy dług z ubiegłego roku wobec wykonawcy za wykonanie sklepienia w budowanym kościele.

9. W sobotę, 17 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, zapraszam na 24-godzinną adorację Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona nabożeństwem różańcowym o godz. 8.30 i zakończy w niedzielę o godz. 8.00. Do udziału są zaproszeni wszyscy, którzy chcą poświęcić godzinę dla Pana Jezusa. Potrzeba, aby na każdą godzinę były przynajmniej 2 osoby, również w nocy. Przed kościołem można zapisać się na wybraną przez siebie godzinę. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu.

10. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”