Ogłoszenia parafialne, Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 26.05.2024

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej i od soboty do udziału nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
2. Dzisiaj, w Dniu Matki, po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszam na program „Kocham Cię mamo!” przygotowany przez dzieci i nauczycielki ze szkoły w Brzezinach ( Hannę Sekulską i Małgorzatę Kupiszewską). Również zostaną wręczenie nagrody za konkurs szkolno-parafialny pt. „Majowa kapliczka”.
3. W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.30. Nie będzie mszy św. o 16.00. Po Mszy Św. o godz. 10.30 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii (tradycyjną trasą). Mszy Św. o godz. 10.30 będzie przewodniczył i procesję poprowadzi ks. Jarosław Wasielewski, kapłan Archidiecezji Warszawskiej, pracujący w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim. Zapraszam do uczestnictwa w procesji: wszystkich parafian, ministrantów, lektorów, bielanki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, asystę kościelną, koła Żywego Różańca. Jest to okazja do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie. Proszę o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji.
W Boże Ciało podczas Mszy Św. o godz. 8.00 zostanie poświęcona nowa piękna monstrancja ufundowana przez osobę, która chce pozostać anonimową.
4. Przez okres dawnej Oktawy Bożego Ciała będziemy śpiewać nieszpory eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30.
5. W piątek po Bożym Ciele ks. biskup ordynariusz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego dnia. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.
6. W pierwszą niedzielę czerwca, o godz. 10.00 różaniec będzie prowadzony przez 1 i 3 Różę Różańcową Rodziców, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
7. W sobotę, 8 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, zapraszam na 24-godzinną adorację Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona nabożeństwem różańcowym o godz. 8.30 i zakończy w niedzielę o godz. 7.20. Do udziału są zaproszeni wszyscy, którzy chcą poświęcić godzinę dla Pana Jezusa. Potrzeba, aby na każdą godzinę były przynajmniej 2 osoby, również w nocy. Przed kościołem można zapisać się na wybraną przez siebie godzinę. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu.
8. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
9. Przypominam o czerwcowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Dziękuję za ofiary przelewane na konto. Dziękuję osobom wspierającym budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Obecnie w warsztacie ślusarskim są przygotowywane materiały do wykonania hełmu wieńczącego wieżę. Po wykonaniu hełmu rozpoczną się prace przy budowie wieży.
10. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, miesięcznik „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż” i ” Mały Gość Niedzielny”