Ogłoszenia parafialne, IX Niedziela Zwykła, 02.06.2024

1. Wczoraj w katedrze św. Michała i św. Floriana w Warszawie 5 diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia kapłańskie. Otoczmy księży neoprezbiterów modlitwą i niech naszą osobistą troską będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
2. Zapraszam na nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym: dziś o godz. 15.30, w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku) po Mszy Św. o godz. 18.00. We wtorek nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o godz. 8.00
3. W czwartek, na zakończenie dawnej oktawy Urocz. Bożego Ciała zostaną (podczas Mszy Św.) poświęcone wianki, a po nieszporach – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to też I piątek miesiąca. Przed południem pojadę z Komunią Św. do osób chorych. Od godz. 17.00 – adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
5. W sobotę, 8 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, zapraszam na 24-godzinną adorację Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona nabożeństwem różańcowym o godz. 8.30 i zakończy w niedzielę o godz. 7.20. Do udziału są zaproszeni wszyscy, którzy chcą poświęcić godzinę dla Pana Jezusa. Potrzeba, aby na każdą godzinę były przynajmniej 2 osoby, również w nocy. Przed kościołem można zapisać się na wybraną przez siebie godzinę. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu.
6. Spotkanie grupy synodalnej – w środę (5 czerwca) o godz. 19.30.
7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – w czwartek (6 czerwca) o godz. 19.30.
8. Zbiórka ministrancka – w sobotę (8 czerwca) – o godz. 10.30; próba scholi dziecięcej- w sobotę (8 czerwca) – o godz. 15.00.
9. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
10. Dziękuję osobom włączającym się w dzieło budowy nowej świątyni za ofiary: parafianom w Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz) i z Brzezin (zbierała p. Konopińska). Bóg zapłać.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.