Ogłoszenia parafialne, 6 Niedziela Wielkanocna, dn. 22.05.2022

 

 1. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki o godz.8.30, zaś w niedzielę o godz.15.30.
 2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza – ofiarę na budowę kościoła: 2210 zł dzieci ze szkoły z Brzezin i 3000 zł dzieci ze szkoły w Cisiu. Dziękuję paniom katechetkom: Urszuli Zalewskiej i Magdalenie Bieńkowskiej oraz za przygotowanie muzyczne dzieci p. Magdalenie Bolek i Beacie Bolek.
 3. W przyszłym roku (2023 r.) Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii będzie w dniu 13 maja (sobota): o godz. 10.00 – dzieci z SP w Brzezianch, zaś o 12.00 – dzieci z SP w Cisiu. Rocznica Pierwszej Komunii Św. będzie w dniu 20 maja (sobota).
 4. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Chotomów.
 5. W czwartek zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki.Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 6. Ministrantów, bielanki, scholanki, a także dzieci spoza tych grup zapraszam na wycieczkę/ pielgrzymkę w najbliższą sobotę, 28 maja. W programie zwiedzanie zamku w miejscowości Liw oraz odwiedzenie miejsca narodzin bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli i sanktuarium maryjnego w Loretto. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Koszt – 30 zł. Wyjazd o godz. 8.30.
 7. Próba scholi dziecięcej będzie w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w kaplicy.
 8. Wszystkich parafian zapraszam w poniedziałek, 30 maja, na Mszę Św. o godz. 18.00, którą odprawią księża, którzy razem z ks. proboszczem przyjmowali święcenia kapłańskie (w 24 rocznicę ich przyjęcia). Mszy Św. będzie przewodniczył ks. bp Jacek Grzybowski.
 9. W dniu 16 czerwca, przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z procesją eucharystyczną przejdziemy tradycyjną trasą. Proszę o przygotowanie ołtarzy: parafian z Brzezin, Cisia, Desna i Wielgolasu Brzezińskiego.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.