Ogłoszenia parafialne, 5 Niedziela Wielkanocna, dn. 15.05.2022

 

  1. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki o godz.8.30, zaś w niedzielę o godz.15.30.
  2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Św. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza – ofiarę na budowę kościoła: 2100 zł dzieci ze szkoły z Brzezin i 2100 zł dzieci ze szkoły w Cisiu. Dziękuję paniom katechetkom: p. Magdalenie Bieńkowskiej, Urszuli Zalewskiej i Ewie Kisielewskiej i za przygotowanie muzyczne dzieci p. Magdalenie Bolek i Beacie Bolek. Do piątku będziemy przeżywać Biały Tydzień. W czwartek z pielgrzymką dziękczynną udamy się do sanktuarium w Niepokalanowie.
  3. Rocznica Pierwszej Komunii Św. będzie w najbliższą sobotę, 21 maja, o godz. 10.00. Próba dzieci rocznicowych – 18 maja (środa) o godz. 16.00. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodzin – 20 maja w piątek: o godz. 16.30 – dzieci z SP w Cisiu, o godz. 19.00 – dzieci z SP w Brzezinach.
  4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie w jutro, w poniedziałek, 16 maja, o godz. 19.00.
  5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
  6. Za miesiąc, 16 czerwca, przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z procesją eucharystyczną przejdziemy tradycyjną trasą. Proszę o przygotowanie ołtarzy: parafian z Brzezin, Cisia, Desna i Wielgolasu Brzezińskiego.
  7. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
  8. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
  9. Ministrantów, bielanki i scholanki zapraszam na wycieczkę/ pielgrzymkę w dniu 28 maja (sobota). W programie zwiedzanie zamku w miejscowości Liw oraz odwiedzenie miejsca narodzin bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli i sanktuarium maryjnego w Loretto. Koszt – 30 zł.