Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Wielkanocna „Dobrego Pasterza”, 30.04.2023

 

  1. W dzisiejszą 4 niedzielę wielkanocną „Dobrego Pasterza” gościmy w naszej parafii alumnów Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji warszawsko-praskiej wraz ks. prefektem Dariuszem Rosłonem. Po Mszy Św. o godz. 10.30 – spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania i młodzieży z klerykami. Taca jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego.
  2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Litanię Loretańską w dni powszednie (z wyjątkiem wtorków) będziemy śpiewać po Mszy Św. o godz. 18.00, we wtorki po mszy św. o godz.8.00, zaś w niedzielę i w uroczystości o godz.15.30. Serdecznie zapraszam.
  3. W środę, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. będą odprawiane jak w niedzielę.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00. W pierwszy piątek adoracja i spowiedź od godz. 17.00. Przed południem pojadę do osób chorych z Komunią Św. (proszę o zgłoszenia). W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. wieczornej.
  5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę maja: o godz. 10.30 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca ze Żwirówki, a po mszy św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
  6. Spotkanie bielanek – w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Zapraszamy.
  7. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
  8. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Desna i parafianom z Cisia (gdzie zbierali pani Rupniewska i pan Domański) oraz Cisia – Zakolej (gdzie zbierała pani Kuźniar). Bóg zapłać.
  9. Zapowiedzi: Łukasz Słodownik, kawaler z parafii tutejszej, i Magdalena Kaczorek, panna z par. św. Anny w Kiczkach. Zapowiedź druga.
  10. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.