Ogłoszenia parafialne, 3 Niedziela Wielkanocna , 23.04.2023

1. Trzecia niedziela wielkanocna jest przeżywana jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Tegoroczne hasło „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niech ta niedziela zachęci nas do systematycznego czytania i rozważania Pisma Świętego. Podczas tegorocznego Narodowego Czytania Pisma Świętego do lektury została wybrana Ewangelia według św. Marka.

2. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii p/w Narodzenia NMP w Mińsku Maz.

3. Spotkanie grupy młodzieżowej będzie w najbliższy piątek, 28 kwietnia, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam młodzież.

4. Próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę, 29 kwietnia o godz. 15.00. Zbiórka ministrancka – w najbliższą sobotę – godz. 10.00.

5. W niedzielę za tydzień, 30 kwietnia, będziemy gościć w naszej parafii grupę kleryków wraz z wychowawcą Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Po Mszy Św. o godz. 10.30 – spotkanie kandydatów do bierzmowania i młodzieży z klerykami. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na rzecz naszego Seminarium Duchownego.

6. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

7. Dziękuję panom: Janowi Skolimowskiemu, Sławomirowi i Leszkowi Konowrockim oraz Jarosławowi Radzikowskiemu za prace wykonane przy kościele.

8. Dziękuję za ofiary przekazywane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pani Karłowska i pan. Całka) i ze Żwirówki (gdzie zbierała pani Stanisława Osica). Bóg zapłać.

9. W dniach od 5 do 7 maja w Szkole Podstawowej w Kobiernem koło Dębe Wielkiego odbędą się rekolekcje dla małżeństw prowadzone przez o. Ksawerego Knotza. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przy dzwonnicy.

10. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.