Ogłoszenia parafialne, 20 Niedziela Zwykła, dn. 14.08.2022

 

  1. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się duchowo oraz pomogły przygotować nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej: kołom różańcowym, panom z asysty kościelnej, parafianom.
  2. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust w naszej parafii. Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 15.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Paweł Cieślik. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Po sumie i procesji, z udziałem władz samorządowych gminy Halinów, kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i orkiestry OSP Okuniew, na terenie przykościelnym będzie złożenie wieńców odsłonięcie i poświęcenie tablicy poświęconej żołnierzom Armii Krajowej obwodu „Obroża” w hołdzie plutonowi 763 III Rejonu „Dęby” i plutonowi 782 IV Rejonu „Fromczyn”. Ta część uroczystości zakończy się przemarszem kompanii honorowej Wojska Polskiego. Od godz. 16.00 zapraszam na piknik: pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna. od godz. 17.00 – wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych (będą przygotowane śpiewniki), a w godz. 18.00-22.00 – zabawa z towarzyszeniem zespołu Reaven.Proszę o zaproszenie na to święto naszej parafii Waszych rodzin i znajomych z innych parafii.Tego dnia będzie nieczynny parking naprzeciwko kościoła.
  1. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Brzezin (gdzie zbierała p. M. Konopińska), z Desna, z Cisia (Zakolej), ze Żwirówki. Bóg zapłać. W minionym tygodniu (w czwartek i piątek) została zalana betonem kolejna część sklepienia (wschodnia nawa).
  2. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję panom Andrzejowi Całka i Pawłowi Kurkowi. Dziękuję pp. Krawczyk z Brzezin za ofiarowane gerbery do dekoracji kwiatowej w kościele. Bóg zapłać.
  3. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Idziemy.
  4. Dzisiaj słuchamy świadectw osób trwających w abstynencji.