Ogłoszenia parafialne, 19 Niedziela Zwykła, dn. 07.08.2022

 

  1. Naszą parafię, od wczoraj, nawiedza obraz Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Jest to czas szczególnej, tygodniowej modlitwy w intencji Kościoła, Ojczyzny, parafii, naszych rodzin i pokoju na świecie, a zarazem duchowego przygotowanie do przeżywania święta parafii czyli odpustu.Dzisiaj od godz. 15.00 do 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu. Od poniedziałku do czwartku o godz. 8.00 będziemy śpiewać Godzinki i odmawiać Różaniec (część radosną), o godz. 12.00 – „Anioł Pański” i różaniec (część światła), o godz. 17.00 – różaniec (cz. bolesna), o godz. 17.30 i 18.00 – Msze Św., o godz. 18.30 – różaniec (cz. chwalebna) przed wystawionym Najśw. Sakramentem, zakończony Apelem Jasnogórskim. Od 18.30 do 19.00 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek i w sobotę są drobne zmiany w programie. Większość modlitw będą prowadziły Koła Różańcowe według podanego programu. Chciałbym, by w tę modlitwę włączyli się wszyscy parafianie, dlatego we wtorek o godz. 17.00 zapraszam parafian z Desna, a o godz. 18.30 parafian z Wielgolasu Brzezińskiego; w środę o godz. 17.00 parafian z Cisia, a o godz. 18.30 – parafian ze Żwirówki; w czwartek o godz. 18.30 – ministrantów i lektorów, w piątek o godz. 18.30 – parafian z Brzezin, a w sobotę o godz. 12.00 – dzieci i młodzież. Podczas nawiedzenia zapraszam osoby z Kół Żywego Różańca na krótkie spotkania w wyznaczonych terminach.Obraz Matki Bożej Łaskawej pożegnamy w sobotę o godz. 16.00.Program nawiedzenia jest wyłożony na niebieskich kartach na stoliku z prasą. Przy wyjściu z kościoła można nabyć książki i obrazki związane z peregrynacją.
  1. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję p. Henryce Piotrkowicz i p. Janowi Skolimowskiemu. Dziękuję strażakom z OSP Cisie za wykoszenie trawy i oczyszczenie terenu za ogrodzeniem kościelnym z zachodniej strony. Dziękuję pp. Krawczyk z Brzezin za ofiarowane gerbery do dekoracji kwiatowej w kościele. Bóg zapłać.
  2. Przyjmuję intencje mszy świętych na rok 2023.
  3. Program tegorocznego odpustu 15 sierpnia i festynu parafialnego, który organizujemy wspólnie z Gminą Halinów, jest umieszczony na plakatach. Proszę o włączenie się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości. Proszę też, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wyjątkowo tego dnia Msza Św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00, a nie o 16.00.
  4. Za tydzień będziemy słuchać świadectw osób trwających w abstynencji.
  5. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni. Dziękuję pp. Czesławowi i Stanisławie Piotrkowicz, dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierał p. J. Skolimowski) i (gdzie zbierali pp. Piotrkowicz). Bóg zapłać.
  6. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Idziemy.