Ogłoszenia parafialne, 18 Niedziela Zwykła, dn. 31.07.2022

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00. W pierwszy piątek pojadę rano z Komunią Św. do osób chorych. Od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę – nabożeństwo w ramach Nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej.
  2. W sobotę, w Święto Przemienienia Pańskiego, o godz. 17.15 powitamy, peregrynującą po Polsce, kopię obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Po powitaniu pomodlimy się różańcem. Natomiast po Mszy Św. zapraszam na wykład p. Ewy Storożyńskiej (trwający 30 – 45 min.) o cudzie nad Wisłą i wygaśnięciu epidemii cholery w Warszawie, Krakowie i Wilnie.
  3. W pierwszą niedzielę sierpnia: o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez KŻR z Wielgolasu Duchnowskiego, zapraszam wszystkich mieszkańców Wielgolasu Duchnowskiego. Po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna. Z racji nawiedzenia od godz. 15.00 do godz. 16.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu.

Program nawiedzenia jest wyłożony na niebieskich kartach na stoliku z prasą. Zachęcam do włączenia się w to duchowe wydarzenie i do modlitwy w int. Kościoła, Ojczyzny, parafii i naszych rodzin oraz pokoju na świecie. Potraktujmy je także jako duchowe przygotowanie do przeżycia odpustu parafialnego.

  1. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
  2. Przyjmuję intencje mszy świętych na rok 2023.
  3. Przypominam o sierpniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. W minionym tygodniu został zalany zewnętrzny gzyms na ścianie zachodniej kościoła.
  4. Program tegorocznego odpustu 15 sierpnia i festynu parafialnego, który organizujemy wspólnie z Gminą Halinów, jest umieszczony na plakatach. Po Mszy Św. będzie odsłonięta tablica poświęcona żołnierzom Armii Krajowej obwodu „Obroża” w hołdzie plutonowi 763 III Rejonu „Dęby” i plutonowi 782 IV Rejonu „Fromczyn”. Ponadto od godz. 16.00 zapraszam na piknik: pokaz sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci i strefa gastronomiczna. od godz. 17.00 – wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych (będą przygotowane śpiewniki), a w godz. 18.00-22.00 – zabawa z towarzyszeniem zespołu Reaven.

Proszę o włączenie się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości. Proszę też, aby na wspólny poczęstunek przynieść domowe ciasta. Wyjątkowo tego dnia Msza Św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00, a nie o 16.00.

  1. W dn. 2 sierpnia możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” związany z św. Franciszkiem z Asyżu. Warunki zwykłe plus nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
  2. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Idziemy.