Ogłoszenia parafialne, 17 Niedziela Zwykła, dn. 24.07.2022

 

  1. Dzisiaj po Mszach Św., z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, błogosławię pojazdy.
  2. We wtorek przypada wspomnienie rodziców NMP, św. św. Joachima i Anny, a zarazem Światowy Dzień Osób Starszych i Samotnych.
  3. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
  4. Od przyszłej niedzieli będę przyjmował intencje mszy świętych na rok 2023.
  5. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni: za anonimową ofiarę w wys. 500 zł oraz ofiary przelewane na konto. Przypominam o sierpniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. W minionym tygodniu (we wtorek i środę) została zalana betonem zachodnia część sklepienia – nawa boczna. Przy tej okazji dziękuję wszystkim osobom, które systematycznie wspierają to dzieło. Bóg zapłać.
  6. W dniach od 6 do 13 sierpnia naszą parafię nawiedzi kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej. Peregrynacja kopii cudownego wizerunku Maryi, Matki Bożej Łaskawej, który znajduje się w Sanktuarium NMP Łaskawej, Patronki Warszawy (oo. jezuici) na ul. Świętojańskiej w Warszawie trwa od czerwca 2020 roku. Nawiedziła już ok. 100 parafii w całej Polsce. W czasie epidemii, która wybuchła w roku 1652 w Warszawie, obraz „Matki Bożej Łaskawej, Wybawicielki od Zarazy i Wszelkiego Utrapienia!” noszono uroczyście w procesjach pokutno-błagalnych ulicami Warszawy, prosząc Maryję by powstrzymała zarazę i zagrodziła jej dostęp do stolicy. W roku 1920 modlono się przed jej obrazem, aby ocaliła Polskę od innej, tym razem bolszewickiej, komunistycznej zarazy. Matkę Bożą Łaskawą ogłoszono Patronką Warszawy i Strażniczką Polski.

Program nawiedzenia jest wywieszony w gablocie i w wyłożony na stoliku z prasą. Każdego dnia będą śpiewane godzinki i odmawiany różaniec. Zachęcam do włączenia się w to duchowe wydarzenie w int. Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii i rodzin oraz w int. pokoju na świecie. Potraktujmy je także jako duchowe przygotowanie do przeżycia odpustu parafialnego.

  1. Polecam tygodniki katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy.