Ogłoszenia parafialne, 13 Niedziela Zwykła, dn. 26.06.2022

1. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku przypominając zarazem o wytrwaniu w wierności Panu Bogu w praktykowaniu codziennej modlitwy, życiu sakramentalnym i niedzielnej Eucharystii. Ten apel kierujemy szczególnie do rodziców, by zadbali o życie religijne swoje i swoich dzieci.
2. Dziękuję osobom, które zorganizowały pokaz filmu „Ja Jestem” i włączyły się w 24-godzinną adorację Najśw. Sakramentu, szczególnie dziękuję za jej zorganizowanie Elżbiecie Uksa, Grzegorzowi Konopińskiemu i Michałowi Bieńkowskiemu.
3. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, a p. Janowi Skolimowskiemu i p. Henryce Piotrkowicz za wykonane prace w ostatnim czasie.
4. W środę, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Za tydzień w niedzielę będzie zbiórka do puszek na utrzymanie bazyliki św. Piotra w Rzymie i działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
5. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 18.00. Przed południem pojadę do chorych: proszę o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej po Mszy Św. o godz. 18.00
6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę lipca, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez II i IV Róże Różańcowe Rodziców, zaś po Mszy św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna wokół kaplicy.
7. Młodzież wyjeżdżająca we wtorek na spływ kajakowy spotyka się o godz. 8.45 na placu kościelnym. Wyjazd o godz. 9.00.
8. Zelatorki Róż Różańcowych zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.00.
9. Cały czas można zapisywać się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dn. 9 lipca (sobota). Koszt – 60 zł.
10. Dziękuję parafianom ponoszącym odpowiedzialność za parafię i przekazanie ofiar na budowę nowej świątyni: z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierali p. Karłowska i p. Całka) za ofiarę wys. 3800 zł i z Cisia (zbierali p. Rupniewska i p. Domański) – w wys. 7220zł. Dziękuję także za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać. Zostały zakończone prace przy szalunkach pod sklepienie, trwają prace przy układaniu zbrojenia.
11. Już teraz zapowiadam nawiedzenie naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Łaskawej w dn. 6 – 13 sierpnia br. (duchowe przygotowanie do święta parafii) oraz odpust parafialny połączony z festynem w dn. 15 sierpnia. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wydarzeniach.