Ogłoszenia parafialne, 12 Niedziela Zwykła, dn. 19.06.2022

1. Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała: osobom przygotowującym ołtarze z Wielgolasu Brzezińskiego, Cisia, Desna i Brzezin, OSP z Cisia i Policji, ministrantom, bielankom, asyście kościelnej, Kołom Żywego Rożańca, wszystkim uczestnikom.
2. Zapraszam na nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone nabożeństwem czerwcowym: dziś o godz. 15.30, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 (w tym tygodniu także wyjątkowo we wtorek wieczorem).
3. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach.
4. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to zarazem zakończenie dawnej oktawy Urocz. Bożego Ciała. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone wianki, a nieszpory eucharystyczne zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła. Tego dnia będziemy modlić się w intencji naszych ojców z racji ich święta.
5. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Chcielibyśmy w naszej parafii uczcić tę uroczystość. Dlatego tego dnia zapraszamy na film „Ja Jestem” o godz. 19.15.
6. W piątek jest także zakończenie roku szkolnego. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego będzie o godz. 8.30. Zapraszam uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzieci i młodzież zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Taka możliwość będzie we wtorek, środę i czwartek w godz. 17.30 – 18.00 oraz w piątek 30 min przed Mszą Św.
7. W sobotę, 25 czerwca, zapraszamy na 24-godzinną adorację Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona mszą św. o 8.00 i zakończy w niedzielę o godz. 8.00. Do udziału są zaproszeni wszyscy, którzy chcą poświęcić godzinę dla Pana Jezusa. Potrzeba, aby na każdą godzinę były przynajmniej 2 osoby, również w nocy. Przed kościołem można zapisać się na wybraną przez siebie godzinę. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wydarzeniu.
8. Scholę dziecięcą zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
9. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
10. Panie z parafialnej grupy Caritas zapraszam na spotkanie 22 czerwca (środa) o godz. 19.15.
11. Dziękuję parafianom ponoszącym odpowiedzialność za parafię i przekazanie ofiar na budowę nowej świątyni: z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała p. Szałańska) za ofiarę wys. 2500 zł, z Brzezin (zbierała p. Kińska) – w wys. 810 zł i ze Żwirówki – w wys. 1240 zł. Dziękuję także za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać.
12. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu 9 lipca (sobota). Koszt wyjazdu – 60 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. proboszcza.
13. Młodzież naszej parafii zapraszam na spływ kajakowy rzeką Świder w dn. 28 czerwca. Koszt 60 zł. Zapisy do wtorku u ks. proboszcza.