Ogłoszenia – 6 lutego 2022 r. V Niedziela Zwykła

 

  1. W lutowe niedziele będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 12.00.
  2. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. św. Antoniego w Mińsku Maz.
  3. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Wspomnienie to jest zarazem Światowym Dniem Chorych. Po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Zgodnie z normami liturgicznymi ten sakrament mogą przyjąć dotknięci poważną chorobą, która postępuje, chorzy, których życie jest zagrożone, ludzie w podeszłym wieku, którzy czują, że opuszczają ich siły. Sakrament ten nie może być udzielany, ani przyjmowany z powodu błahych dolegliwości czy profilaktycznie. Osoba przyjmująca ten sakrament powinna się znajdować w stanie łaski uświęcającej.
  4. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w rozbieranie szopki bożonarodzeniowej oraz choinek wewnątrz kaplicy i na zewnątrz: Janowi Skolimowskiemu, Sławomirowi, Leszkowi i Michałowi Konowrockim, Henryce Piotrkowicz, Radosławowi Siegel, Michałowi Bieńkowskiemu z synami, Jackowi Przybyszowi, Albertowi Twarogowi, Andrzejowi Całka, Annie, Sebastianowi, Małgorzacie Borkowskim, Danucie Palickiej, Urszuli Zalewskiej, Janinie i Remigiuszowi Kuźniar, Adamowi Boratyńskiemu. Dziękuję również p. Zbigniewowi Konowrockiemu za odśnieżenie we wtorek placu kościelnego.
  5. Dziękuję paniom: Jadwidze Łukasiak, Krystynie Łukasiak, Annie Papis, Danucie Bolek, Barbarze Miros za sprzątanie w kościoła.
  6. Dziękuję za ofiary z Wielgolasu Duchnowskiego (gdzie zbierała p. Anna Papis) za ofiarę na budowę nowej świątyni oraz za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Św. będzie ofiarowana w int. dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.
  7. Juro imieniny będzie obchodził biskup ordynariusz naszej diecezji Romuald Kamiński. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  8. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Idziemy” oraz miesięcznik „Różaniec”.
  9. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez „Caritas” naszej diecezji.
  10. Parafia w Halinowie organizuje pielgrzymki do Fatimy i Lourdes. Telefon kontaktowy do osoby organizującej pielgrzymki znajduje się w gablocie.