Ogłoszenia – 5 marca 2023 r. II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 2. Od dzisiaj ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Okuniew, zaś w drogiej połowie tygodnia w par. Poświętne. W związku z tym kancelaria parafialna w poniedziałek i piątek będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie.
 3. Za tydzień, w III niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii i będą trwały do środy. W niedzielę rekolekcyjną msze św. jak zwykle, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w Brzezinach i Cisiu będą trwały od poniedziaku,13 marca, do środy, 15 marca: o godz. 8.00 – dla klas od 1 do 4, a o godz. 9.30 – dla klas od 5 do 8. Program rekolekcji jest wywieszony gablotach. Zapraszam.
 4. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca.
 5. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie w najbliższy poniedziałek (6 marca) o godz. 19.00.
 6. Dzieci rocznicowe zapraszam na mszę św. w najbliższą środę, 8 marca, o godz. 18.00.
 7. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. przychodzą, w niedzielę, 12 marca, na mszę św. o godz. 10.30, po niej – krótka sakramentalna katecheza.
 8. W dniu 24 marca, w piątek, w Narodowy Dzień Życia, zostaną naszej parafii przekazane relikwie św. Jana Pawła II. Tego dnia mszę św. o godz.18.00 odprawi ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, sekretarz dwóch papieży: św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Już teraz zapraszam na tę uroczystość.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 10. Dziękuję firmie „Sodas” za podarowanie 2 ławek do kaplicy, z których będą korzystać ministranci.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.