Ogłoszenia – 30 stycznia 2022 r. IV Niedziela Zwykła

 

 1. W lutowe niedziele będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 12.00.
 2. W minioną sobotę zakończyłem wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Bardzo dziękuję za wszystkie spotkania w minionym tygodniu, wspólną modlitwą, okazywaną życzliwość, składane ofiary. Dziękuję osobom, które po mnie przyjeżdżały, odwoziły, podwoziły. Dziękuję paniom: Stanisławie Komorowskiej i Agnieszce Bałut oraz panom: Leszkowi Gomulskiemu, Zbigniewowi Szmitowi, Michałowi Bieńkowskiemu za podwożenie podczas kolędy. Jeżeli ktoś z różnych względów nie mógł spotkać się podczas wizyty kolędowej w wyznaczonym terminie, może umówić się na spotkanie.
 3. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji ludowej zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto jest zarazem Dniem Życia Konsekrowanego, w którym otaczamy modlitwą siostry zakonne i zakonników. Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na rzecz zakonów klauzurowych m.in. sióstr karmelitanek z Osin k. Mińska Maz. Spowiedź 20 min przed Eucharystią. W przedsionku kaplicy można zaopatrzyć się w gromnice i osłonki.
 4. W środę, 2 lutego, po Mszy Św. wieczornej, proszę o pomoc w rozebraniu choinek w kościele i szopki bożonarodzeniowej.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca pojadę rano z Komunią Św. do osób chorych. Tego dnia adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30 do 17.20, spowiedź od godz. 17.00. O godz. 19.00 spotkanie parafialnej grupy synodalnej.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00 – adoracja Najśw. Sakramentu z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę lutego o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez KŻR w Wielgolasu Duchnowskiego, a po Mszy Św. o godz. 10.30 krótka adoracja Najśw. Sakramentu.
 9. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 10. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. W minionym tygodniu kupiliśmy stal na uzbrojenie sklepienia. Koszt 80 tys. zł. Przypominam także o lutowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
 11. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.