Ogłoszenia – 30 października 2022 r.. XXXI Niedziela Zwykła  

 

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 będzie wręczenie nagród laureatom konkursu Szkolno-Parafialnego poezji ks. Jana Twardowskiego. Usłyszymy wiersze w wykonaniu dzieci i młodzieży naszych szkół oraz możemy zobaczyć prace plastyczne ilustrujące wiersze księdza-poety.
 2. W miniony wtorek ks. biskup Jacek Grzybowski udzielił sakramentu bierzmowania 67 osobom spośród młodzieży naszej parafii. Dziękuję: nowobierzmowanym i ich rodzicom za dar ołtarza – custodię do przechowywania Najśw. Sakramentu, p. Grzegorzowi Konopińskiemu za współpracę w przygotowaniu młodzieży, paniom katechetkom, p. Henryce Piotrkowicz – za przygotowanie dekoracji kwiatowej, p. Janowi Skolimowkiemu – za służbę w zakrystii, p. Krzysztofowi Zalewskiemu – za robienie zdjęć, Ewie i Marcinowi Szulim – za użyczenie krzeseł oraz paniom sprzątającym kaplicę.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada). Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 (!) i 16.00. Po Mszy Św. o godz. 10.00 będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 4. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny (2 listopada) msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00. Po obu mszach św. – procesje z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych i rocznych.

 1. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące (jeden raz w ciągu dnia). Warunkami zyskania odpustu w tych dniach jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa choćby w myśli za zmarłych.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca przed południem pojadę z Komunią Św. do osób chorych. Po południu spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 17.00 i zostanie zakończona litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00 – trzecie nabożeństwo z cyklu pierwszych sobót: różaniec oraz 15-minutowe rozważanie.
 5. Młodzież, która chciałaby uczestniczyć w spotkaniach formacyjno- modlitewnych, zapraszam na pierwsze spotkanie młodzieżowej grupy parafialnej w najbliższy piątek, 4 listopada, o godz. 19.00.
 6. Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o godz. 15.00. Ministrantów ze szkoły podstawowej zapraszam na zbiórki w najbliższą sobotę według stałych godzin.
 7. Za tydzień (6 listopada), w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez KŻR ze Żwirówki, po Mszy Św, o godz. 10.30 – krótka adoracja eucharystyczna. Tego dnia naszą parafię nawiedzą relikwie bł, Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, a kazania przez całą niedzielę będzie głosił ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
 8. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania za tydzień w niedzielę (6 listopada) po Mszy Św. o godz. 10.30.
 9. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Brzezin (gdzie zbierała p. Kińska), z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali p. Karłowska i p. Całka) i z Cisia (gdzie zbierali p. Rupniewska i p. Domański). Bóg zapłać.