Ogłoszenia – 3 września 2023 r.  XXII Niedziela Zwykła  

 

 1. W minioną środę zmarł p. Zdzisław Nadrowski, który pracował w naszej parafii jako organista. Wczoraj odbył się pogrzeb w Ostrołęce, skąd pochodził. W pogrzebie uczestniczyli przedstawiciele naszej parafii wraz ks. proboszczem. W naszej parafii zostanie odprawiona msza św. w jego intencji w miesiąc po śmierci, 30 września, o godz.17.00.
 2. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego, 4 września, w poniedziałek. o godz. 8.00. Zachęcam, aby nowy rok szkolny rozpocząć w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi w 30 min przed tą liturgią. Poświęcenie przyborów szkolnych w niedzielę za tydzień podczas mszy św. o godz. 10.30.
 3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 – spotkanie grupy synodalnej.
 4. W najbliższą środę, 6 września, o godz. 19.00 – spotkanie parafialnej grupy Caritas.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00.
 6. W najbliższy piątek, 8 września, przypada Święto Narodzenia NMP. Podczas mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie nasion i ziaren.
 7. W najbliższą sobotę, 9 września, o godz. 15.00 pierwsza, po wakacjach, próba scholi. Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców do śpiewania w scholi.
 8. W przyszłą niedzielę, 10 września, podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie koszów.
 9. W przyszłą niedzielę w Markowej na Podkarpaciu odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Przygotowujemy się duchowo do tego wydarzenia odmawiając nowenną po mszy św. o godz. 18.00, we wtorek – po mszy św. o godz. 8.00.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i przekazywane na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Cisia (zbierali p. Rupniewska i p. Domański), z Wielgolasu Brzezińskiego ( gdzie zbierała p. Szałańska i gdzie zbierali p. Karłowska i p. Całka). Bóg zapłać.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.