Ogłoszenia – 3 marca 2024 r. III Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w Brzezinach i Cisiu – od poniedziałku, 4 marca, do środy, 6 marca: o godz. 8.00 – dla klas od 1 do 4, a o godz. 9.30 – dla klas od 5 do 8. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie podczas mszy św. Program rekolekcji jest wywieszony gablotach. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach.
2. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
3. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Można je składać w kruchcie kaplicy. Bóg zapłać za dar serca.
4. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. do godz. 20.00.
5. Próby chóru parafialnego- w piątki o godz. 18.30; zbiórka ministrantów – w najbliższą sobotę o godz. 10.30; próba scholi dziecięcej – w najbliższą sobotę o godz. 15.00. Zapraszamy.
6. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
7.Trwają zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych. Można zapisywać się w po Mszach Św. lub w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w czwartek, 21 marca, o godz. 19.00.
8. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Cisia-Zakolej (gdzie zbierała p. Kuźniar). Bóg zapłać.
9. Pluton Różańcowy z par. Dębe Wielkie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową w dn. 15 marca br. Trasa – 25 km. Szczegóły i tel kontaktowy na plakatach w gablocie.
10. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, kwartalnik – „Historia Kościoła”