Ogłoszenia – 29 sierpnia 2021 r. XXII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętych słuchamy świadectw osób, które ozdrowiały z choroby alkoholowej.
 2. W środę, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę o godz. 9.00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli ze szkół w Brzezinach i Cisiu. Zachęcam, aby nowy rok szkolny rozpocząć w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi podczas Mszy Św. o godz. 9.00, a także w czwartek od godz. 17.0 do 18.00 i w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30.

Przybory szkolne zostaną poświęcone w niedzielę, za tydzień, 5 września,  podczas Mszy Św. o godz. 10.30.

Dnia 1 września, w 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej, będziemy modlić się o pokój na świecie.

 1. W najbliższy czwartek, pierwszy miesiąca, po Mszy Św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. W godz. 17.00 – 18.00 możliwość spowiedzi.
 2. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30. Przed południem pojadę do chorych: proszę o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

Od piątku rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i m. Róży Czackiej, założycielki Sióstr Franciszkanek od Krzyża i opiekunki osób niewidomych.

 1. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej po Mszy Św. o godz. 18.00.
 2. Za tydzień, w pierwszą niedzielę września, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Brzezin, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
 3. Również za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie koszów.
 4. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 5. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 6. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni: parafianom z Cisia (gdzie zbierali p. Rupniewska i p. Domański) za ofiarę w wys. 7270 zł, a także za ofiary przelewane w tym tygodniu na konto parafii. Bóg zapłać. W minionym tygodniu zalano gzyms na południowej ścianie świątyni i rozpoczęto montowanie szalunków pod sklepienie we wschodniej nawie kościoła.
 7. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.