Ogłoszenia – 28 sierpnia 2022 r.  XXII Niedziela Zwykła  

 

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach
 2. Parafialną grupę „Caritas” zapraszam ma spotkanie w najbliższą środę, 31 sierpnia, o godz. 19.00.
 3. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli ze szkół w Brzezinach i Cisiu. Zachęcam, aby nowy rok szkolny rozpocząć w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi 30 min przed Mszą Św. rozpoczynającą nowy rok szkolny, a także w pierwszy piątek miesiąca (2 września) od godz. 16.30 do 18.30. Przybory szkolne zostaną poświęcone w niedzielę, 11 września, podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Dnia 1 września, w 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej, będziemy modlić się o pokój na świecie.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30. Przed południem pojadę do chorych: proszę o zgłoszenia w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 5. W pierwsze soboty w miesiącach od września do stycznia (pięć sobót) po Mszy Sw. o godz. 18.00 odmówimy różaniec i odprawimy 15 – minutowe rozważanie tajemnic różańcowych. To 2 warunki, obok stanu łaski uświęcającej i przyjęcia Komunii Św, by odbyć nabożeństwo 5 sobót miesiąca w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam od najbliższej soboty.
 6. Bielanki zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 12.30.
 7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę września, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Brzezin, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
 8. Również za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie koszów.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni. Dziękuję parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierała p. Szałańska), z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pani Karłowska pan Całka), z Brzezin (gdzie zbierała p. Kińska), z Cisia (gdzie zbierali pani Rupniewska i pan Domański). Bóg zapłać.
 12. Nasza parafia organizuje w dn. 17 września (sobota) pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt 70 zł. Zapisy od jutra u ks. proboszcza.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”, a także miesięcznik „Różaniec”.
 14. W najbliższą 4 września 2022 roku odbędzie się I Diecezjalne Spotkanie Rodzin, Będzie miało ono miejsce w Radzyminie w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II od godz. 14.00. W programie Zawierzenie rodzin naszej diecezji opiece Matki Bożej Zwycięskiej, Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego, konferencje Na koniec posiłek, festyn, wspólna zabawa i przeróżne atrakcje dla dzieci oraz rodzin. Jest przygotowany wielki parking dla samochodów. Do udziału zachęca Domowy Kościół, współorganizator spotkania.