Ogłoszenia – 28 listopada 2021 r., 1 Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z tych względów jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

Zapraszam na Msze Św. ku czci Najśw. Maryi Panny (Roraty), które w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci zapraszam z lampionami w środy, czwartki i piątki.

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w 2 Niedzielę Adwentu ( 5 grudnia) i będą trwały do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie.

W rekolekcje Msze Św. w niedziele o godz. 8.00, 10.30 i 16.00, zaś w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Spowiedź przed  i podczas Mszy Św. Serdecznie zapraszam.

 1. Od dzisiaj można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz nabyć świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 2. Podobnie jak w latach poprzednich będzie można przygotować paczkę świąteczną dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Od 2 Niedzieli Adwentu przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego będzie stała choinka z bombkami i będzie można wybrać dziecko, dla którego przygotujemy paczkę – dar serca.
 3. Pod chórem można składać produkty spożywcze i środki czystości, z których parafialna grupa Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 4. Zachęcam do modlitwy w intencji Ojczyzny. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 16.00, a w poniedziałek i wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się nowenną do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca: przed południem ks. proboszcz uda z Komunią Św. do osób chorych; spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00
 7. W pierwszą sobotę miesiąca: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 18.00
 8. W najbliższą sobotę próba scholi dziecięcej o godz. 15.00. Zapraszamy
 9. Ks. Proboszcz od dzisiaj głosi rekolekcje adwentowe i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii w Królewcu. Z tego powodu w poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.
 10. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Przypominam o grudniowej zbiórce na budowę nowej świątyni.
 12. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Idziemy”, „Niedziela”(od następnego numeru tygodnik „Niedziela” będzie droższy, będzie kosztował 8 zł),