Ogłoszenia – 27 sierpnia 2023 r. XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w par. Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach

2. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Przed południem pojadę do chorych. Proszę o zgłoszenia. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją rodziny Ulmów.

3. W pierwsze soboty w miesiącach od września do stycznia (pięć sobót) po Mszy Sw. o godz. 18.00 odmówimy różaniec i odprawimy 15 – minutowe rozważanie tajemnic różańcowych. To 2 warunki, obok stanu łaski uświęcającej i przyjęcia Komunii Św, by odbyć nabożeństwo 5 sobót miesiąca w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam od najbliższej soboty.

4. Za tydzień, w pierwszą niedzielę września, o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Brzezin, a po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.

5. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego, 4 września, w poniedziałek. o godz. 8.00. Zachęcam, aby nowy rok szkolny rozpocząć w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca, w pierwszą sobotę i w niedzielę.

6. Za dwa tygodnie, 10 września, w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Proszę poszczególne wioski o przygotowanie koszów. Tego dnia będzie też poświęcenie przyborów szkolnych.

7. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

8. Dziękuję za ofiary na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.

9. Polecam tygodniki katolickie: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż” i „Mały Gość Niedzielny”.