Ogłoszenia – 27 marca 2022 r. , IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za dwa tygodnie, w piątek, 8 kwietnia, Droga Krzyżowa odbędzie się ulicami parafii bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.
 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 3. Ks. Proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii Wiązowna.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej z Cisia zapraszam na Mszę Św. w czwartek, 31 marca, o godz. 18.00.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu kwietniu. Rano pojadę z Komunią Św. do osób chorych. Proszę o zgłoszenia. Tego dnia możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 18.00.
 6. W pierwszą sobotą miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 18.00.
 7. Próba scholi dziecięcej będzie w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w kaplicy. Zapraszam.
 8. W pierwszą niedzielę kwietnia, o godz. 10.00 różaniec będzie prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego.
 9. W niedzielę za tydzień naszą parafię będzie wizytował ks. bp Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy naszej diecezji. Taka wizytacja ma miejsce co 5 lat w każdej parafii. Przed Mszą Św. o godz. 8.00 powitamy ks. biskupa w drzwiach kościoła. Biskup będzie przewodniczył Mszy Św. o godz. 10.30; zaś w pozostałych Mszach Św. będzie uczestniczył. W czasie wizytacji biskup spotka się z przedstawicielami grup parafialnych, sołtysami i radnymi oraz katechetkami.
 10. Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne parafialne i szkolne, które będą trwały do środy włącznie. Będzie je prowadził o. Jarosław Konopko, kapucyn. W niedzielę Msze Św. według stałych godzin. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z Brzezin i Cisia od poniedziałku do środy: o godz. 9.30 -dla klas od piątej do ósmej, o godz. 11.00 – dla klas od pierwszej do czwartej. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. W czasie rekolekcji (od poniedziałku do środy) panie z parafialnej grupy „Caritas” będą rozprowadzały palmy na Niedzielę Palmową, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 11. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu. Dziękuję p. Agnieszce Aleksandrowicz za uzupełnienie kroniki parafialnej.
 12. Dziękuję za ofiary przelewane na konto. Przypominam o kwietniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Trwają prace przy budowie. W czerwcu planujemy zalanie sklepienia.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”.
 14. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

– Michał Mateusz Szadkowski, kawaler z par. Bogurodzicy Maryi w Warszawie, i Magdalena Bąk, panna z par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza.