Ogłoszenia – 26 września 2021 r., XXVI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Jana Safińskiego z Diecezji Kijowsko- Żytomierskiej na Ukrainie. Ks. Jan od tygodnia pomaga w pracy duszpasterskiej w naszej parafii, będzie do najbliższej soboty. Bardzo dziękuję ks. Janowi za posługę.
 2. Dzisiejsza niedziela jest tzw. niedzielą statystyczną. Na prośbę Instytutu Statystycznego Kościoła Katolickiego są liczeni wierni uczestniczący we Mszy Św. i przystępujący do Komunii Św.
 3. Ks. proboszcz w dniu dzisiejszym głosi kazania i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w parafii w Dębem Wielkim.
 4. Dzisiaj ofiarą do puszek będzie można wesprzeć uchodźców z Afganistanu.
 5. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą odprawiane w niedziele o godz. 15.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. Dzieci zapraszam do uczestnictwa w konkursie parafialnym na pracę plastyczną ukazującą św. Józefa, Oblubieńca NMP. Podpisane prace wykonane dowolną techniką można składać do 24 października u ks. proboszcza lub pań katechetek.
 6. W pierwszy piątek miesiąca: przedpołudniem pojadę do osób chorych z Komunią Św. od godz. 16.30 – spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku Niepokalanego Serca Maryi w ramach nabożeństwa różańcowego.
 8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca: o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego, zaś po Mszy Św. o godz. 10.30 – procesja eucharystyczna.
 9. Dziewczynki, które są bielankami lub chcą nimi zostać zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 14.00
 10. Za tydzień taca będzie przeznaczona na Dom św. s. Faustyny w Ostrówku.
 11. Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 12. Dziękuję za ofiary przelewane na konto parafii na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Przypominam o kolejnej październikowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Cały czas trwają prace przy budowie.
 13. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
 14. W naszej parafii odbędą się rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Wspólne nabożeństwa rekolekcyjne będą odbywały się raz w tygodniu. Zapisy, materiały rekolekcyjne i niezbędne szczegóły zostaną przekazane na spotkaniu organizacyjnym 5 października po Mszy św. o g.18.00. Zapraszamy każdego, kto pragnie przez Maryję doświadczyć głębszego spotkania z Bogiem”.
 15. Pary, które w najbliższym czasie planują sakrament małżeństwa informuję, że kurs przedmałżeński rozpocznie się 2 października (sobota) o godz. 19.00 w par. Halinów w salce katechetycznej.