Ogłoszenia – 26 marca 2023 r. V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia, jakim było, w miniony piątek, przekazanie naszej parafii relikwii św. Jana Pawła II. Dziękuję Ryszardowi i Natalii Cacko za podarowanie relikwiarza. Od kwietnia, szesnastego dnia miesiąca, będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji świętości naszych rodzin i nienaruszalności życia ludzkiego

2. Ks. Proboszcz głosi od dzisiaj rekolekcje w Grodzisku Maz., dlatego w tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w piątek. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie.

3. Dzisiaj po mszach św. możemy przed kaplicą nabyć za dowolną ofiarę płyty z pieśniami religijnymi jako cegiełkę na wsparcie rodziny, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Środki te będą przeznaczone na opłacenie podstawowych rachunków za prąd, wodę i ogrzewanie. Płyty rozprowadzają przyjaciele rodziny.

4. W najbliższy piątek, 31 marca, Drogę Krzyżową odprawimy idąc ulicami naszej parafii. Początek o godz. 18.30 (czyli po Mszy Św.) przy krzyżu misyjnym. Trasa w Wielgolesie Brzezińskim: ul. Bitwy Warszawskiej, Skrajna, Władysława Jagiełły, Królowej Jadwigi, i z powrotem do kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian.

5. W sobotę zbiórki ministrantów według stałych godzin i próba scholi dziecięcej o godz. 15.00.

6. Spotkanie bielanek – w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, o godz. 12.00.

7. Za tydzień przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Natomiast w pierwszą niedzielę kwietnia – o godz. 10.00 różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Wielgolasu Brzezińskiego.

8. Przez cały okres Wielkiego Postu zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Produkty można przynosić do poniedziałku przyszłego tygodnia.

9. Dzisiaj i w Niedzielę Palmową panie z parafialnej grupy „Caritas” rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.

10. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.

11. Dziękuję za ofiary przelewane na konto. Bóg zapłać. Przypominam o kwietniowej zbiórce na budowę nowej świątyni. Prace przy budowie nowej świątyni, po zimowej przerwie, zostaną wznowione po Świętach Wielkanocnych.

12. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy” oraz „Gość Extra”.