Ogłoszenia – 26 lutego 2023 r. , I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 2. Od dzisiaj ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Mrozy. W związku z tym kancelaria parafialna w poniedziałek i środę będzie nieczynna. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III niedzielę Wielkiego Postu tj. 12 marca. Poprowadzi ks. Marek Paska, proboszcz parafii św. Szczepana w Warszawie na Białołęce.
 4. Przez cały okres Wielkiego Postu będziemy zbierali produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Natomiast przy stoliku z krzyżem jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. do godz. 20.00.
 7. W pierwszy piątek miesiąca: przedpołudniem odwiedziny osób chorych, po południu od godz. 17.00 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – nabożeństwo pierwszopiątkowe.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 9. W pierwszą niedzielę miesiąca marca po Mszy Św. o godz. 10.30 – krótka adoracja Najśw. Sakramentu, zaś o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Brzezin.
 10. Spotkanie parafialnej grupy młodzieżowej w najbliższy piątek ( 3 marca) o godz. 19.00.
 11. Ministrantów zapraszam na zbiórki w najbliższą sobotę (4 marca): o godz. 10.30 – ministranci młodsi i kandydaci, o godz. 11.30 – ministranci starsi.
 12. Próba scholi dziecięcej w najbliższą sobotę (4 marca) o godz. 15.00.
 13. Kolejne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek (6 marca) o godz. 19.00.
 14. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
 15. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Wielgolasu Brzezińskiego (zbierała pani Szałańska) za ofiarę w wys. 2000 zł i (gdzie zbierali pani Karłowska i pan Całka) za ofiarę w wys. 3950 zł oraz z Cisia (zbierali pani Rupniewska i pan Domański) za ofiarę w wys. 5960 zł i (gdzie zbierała pani Kuźniar) za ofiarę w wys. 930 zł.
 16. Księża Biskupi zapraszają na uroczyste otwarcie wyremontowanej Katedry warszawsko-praskiej i wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez znakomitych malarzy współczesnych – w poniedziałek 27 lutego, godz. 18.00 katedra warszawsko-praska, ul. Floriańska. Na wystawie będzie można zobaczyć współczesne obrazy wykonane według wizji zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Wśród nich obraz, który trafi do naszej parafii pędzla dominikanina Jacka Hajnosa. Wstęp wolny.
 17. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.