Ogłoszenia – 26 listopada 2023 r., Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią w roku liturgicznym. Po Mszy Św. o godz. 10.30 przed Najśw. Sakramentem odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt „O Jezu najsłodszy”. W ten sposób możemy zyskać odpust zupełny. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu. Będzie je prowadził ks. Michał Dziedzic, diecezjalny duszpasterz młodzieży.
2. W pierwszą niedzielę Adwentu zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od Pierwszej Niedzieli Adwentu będzie też możliwość nabycia świec „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampionów na roraty. Podobnie jak w latach poprzednich będzie można przygotować paczkę świąteczną dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Od 1 Niedzieli Adwentu przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego będzie stała choinka z bombkami i będzie można wybrać dziecko, dla którego przygotujemy paczkę – dar serca.
3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek przed południem odwiedzę z Komunią Św. osoby chore. Proszę o zgłoszenia. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00. W sobotę – czwarte nabożeństwo z cyklu pierwszych sobót miesiąca: nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, a 15-minutowe rozważanie po mszy św. o godz. 18.00. W pierwszą niedzielę grudnia o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez I i III Róże Różańcowe Rodziców.
4. W najbliższy piątek o godz. 19.00 – spotkanie grupy młodzieżowej, zaś w najbliższą sobotę – spotkanie bielanek o godz. 12.00 i próba scholi dziecięcej o godz. 15.00. Zapraszamy
5. Klerycy naszego Seminarium Duchownego zapraszają na wystawianą przez siebie w grudniu sztukę pt. ” I co teraz?”. Sztuka jest skierowana do widzów w różnym wieku. Organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę sztukę w dniu, 9 grudnia, w sobotę, na godz. 15.00. Zapisy u ks. proboszcza. Koszt 25 zł.
6. Nasza parafia organizuje Parafialny Bal Karnawałowy dla dorosłych.
Termin: 6 stycznia 2024 r. od godz. 20.00; miejsce: Zajazd „Pod Dębem” w Chrośli; koszt 250 zł od osoby (w cenie: wodzireje, dania gorące i zimne, ciasta). Zgłoszenia do Elżbiety Uksa, Doroty Przybysz i Marka Kulasa po Mszach Św. lub telefonicznie (numery telefonów na plakacie w gablocie). Dochód z balu będzie przeznaczony na budowę kościoła. Mogą zapisywać się także osoby spoza parafii. Zapraszamy!
7. Dziękuję paniom: Jadwidze Łukasiak, Krystynie Łukasiak i Barbarze Niewiarowskiej za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu.
8. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać. Przypominam o grudniowej zbiórce na budowę. Dziękuję wszystkim rodzinom, które włączają się w dzieło budowy nowej świątyni. W ostatnim czasie zostały wykonane więźba dachowa, deskowanie i papowanie. Koszt tych prac wyniósł 185 tys. zł, w tym szkielet więźby dachowej, który został ufundowany przez rodziny Papis i Uksa z Wielgolasu Duchnowskiego. Dziękujemy!. Wobec wykonawcy mamy jeszcze dług 40 tys. zł.
9. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.