Ogłoszenia – 25 lutego 2024 r. II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszam na wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30, Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15.
2. Od dzisiaj ks. proboszcz głosi rekolekcje i zbiera ofiary na budowę nowej świątyni w par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. W tym tygodniu kancelaria wyjątkowo będzie czynna tylko w czwartek i w sobotę. W sprawach pilnych proszę kontaktować się telefonicznie.
3. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz dzieł misyjnych „ad gentes”. Puszki stoją na bocznych ołtarzach.
4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek – przed południem pojadę z Komunią Św. do osób chorych. W I piątek spowiedź od godz. 16.45 do 18.00. Nie będzie spowiedzi podczas mszy św. Po mszy – nabożeństwo.
W pierwszą sobotę spowiedź tylko 30 min przed mszą św.. Nie będzie spowiedzi podczas mszy św. Po mszy – nabożeństwo.
5. W pierwszą niedzielę marca o godz. 10.00 – różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca z Brzezin.
6. Za tydzień, w III niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii i będą trwały do środy. Będzie je głosił ks. prof. Tomasz Jakubiak z Akademii Katolickiej w Warszawie. W niedzielę rekolekcyjną msze św. jak zwykle, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół w Brzezinach i Cisiu będą trwały od poniedziaku,4 marca, do środy, 6 marca: o godz. 8.00 – dla klas od 1 do 4, a o godz. 9.30 – dla klas od 5 do 8. Program rekolekcji jest wywieszony gablotach. Zapraszam.
7. Pani organistka zaprasza osoby śpiewające do chóru parafialnego. Najbliższa próba w piątek o godz. 18.30. Zapraszamy.
8. Spotkanie grupy młodzieżowej – w najbliższy piątek, 1 marca, o godz. 19.15.
9. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. przychodzą, w niedzielę, 3 marca, na mszę św. o godz. 10.30, po niej – krótka sakramentalna katecheza.
10. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
11. Rozpoczynają się zapisy na nowy cykl przygotowań do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas ósmych. Można zapisywać się w tygodniu po Mszach Św. lub w kancelarii w godzinach otwarcia. Pierwsze spotkanie dla nowego cyklu przygotowań będzie w czwartek, 21 marca, o godz. 19.00.
12. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni: parafianom z Cisia (gdzie zbierali pani Rupniewska i pan Domański), z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali pani Karłowska i pan Całka) i (gdzie zbierała pani Bolek) Bóg zapłać.