Ogłoszenia – 25/ 26 grudnia 2022 r.,  Uroczystość Narodzenia Pańskiego/ Święto św. Szczepana

 

  1. Wszystkim parafianom i gościom życzę, abyście z radością i wdzięcznością przyjęli Chrystusa, jedyną nadzieję świata i każdego dnia doświadczali siły Jego zbawczej miłości. Niech naszą codzienność opromienia światło płynące z Betlejem, a Nowy Rok upłynie pod znakiem wiary, miłości i pokoju.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w godne przeżycie Adwentu i w przygotowania do obchodów Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Dziękuję:

– panu Janowi Skolimowskiemu za pracę przy ustawianiu choinek i szopki oraz koordynację prac przy dekorowaniu szopki bożonarodzeniowej i choinek oraz posługę w zakrystii

– p. Henryce Piotrkowicz – za dekoracje w kaplicy, wieniec adwentowy, czyste obrusy i szaty liturgiczne

– p. Danucie Bolek – za rozprowadzanie świec „Caritas”

– za posprzątanie kaplicy – paniom: Jadwidze Łukasiak, Krystynie Łukasiak, Annie Papis, Mirosławie Komar

– za choinki – pp. Małgorzacie i Mirosławowi Śmiech oraz za choinkę ustawioną na zewnątrz – pp. Dariuszowi i Annie Kuśpit, a także pp. Adamowi i Agacie Chudek

– za gwiazdy betlejemskie – pp. Hannie i Jerzemu Witan

– za prace przy ustawianiu i dekorowaniu choinek wewnątrz i na zewnątrz oraz szopki betlejemskiej:  Sławomirowi, Michałowi i Leszkowi Konowrockim, Kindze Kondej, Joannie Owczarek, Małgorzacie Papis z dziećmi, Annie Bogusz z synem, rodzinie Węcławek, Michałowi Bieńkowskiemu z synami, Wojciechowi Boratyńskiemu z synem, Radosławowi Sergiel z synem, Vygandasowi Uksa, Pawłowi Kurkowi, Albertowi Twaróg, Oliwierowi Juścińskiemu, Jakubowi Szyk.

– paniom z Parafialnego Zespołu „Caritas” za zorganizowanie paczek dla grupy 20 dzieci i dla 12 potrzebujących rodzin naszej parafii

– wszystkim rodzinom (osobom), które ufundowały paczki dla dzieci naszej parafii oraz osobom, które przyniosły produkty do paczek dla rodzin.

– za tort urodzinowy Pana Jezusa (po Mszy Św. o godz. 10.30) – p. Magdalenie Bieńkowskiej

– prowadzącym stronę internetową – pp. Skowrońskim oraz stronę na facebooku – M. Bieńkowskiemu

– ks. Józefowi, p. organiście Zdzisławowi Nadrowskiemu, ministrantom, lektorom, wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w przygotowania do przeżywania Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Bóg zapłać.

  1. W poniedziałek, 26 grudnia, w Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30 i 16.00.
  2. We wtorek, 27 grudnia, w Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, podczas Mszy Św. o godz. 8.00 będzie obrzęd błogosławieństwa wina.
  3. W środę, 28 grudnia, w Święto Św. Młodzianków, męczenników, podczas mszy św. o godz. 18.00 będzie obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
  4. W sobotę, 31 grudnia, Msza Św. o godz. 18.00 będzie dziękczynną za rok 2022, po eucharystii – nabożeństwo dziękczynne.
  5. W niedzielę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. – o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. O godz. 10.00 różaniec prowadzony przez II i IV Róże Różańcowe Rodziców. Po Mszy Św. o godz. 10.30 – nabożeństwo z racji I niedzieli miesiąca.
  6. Dziękuję za ofiary przelewane na konto i składane na budowę nowej świątyni: parafianom z Cisia (gdzie zbierali p. Rupniewska i p. Domański) za ofiarę w wys. 6555 zł. Bóg zapłać. Dziękuję także za ofiary składane za opłatki wigilijne, które będą przeznaczone na budowę nowej świątyni.
  7. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.
  8. Na styczeń planuję wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Szczegółowy program jest już dostępny w gablocie i na stronie internetowej.