Ogłoszenia – 25/ 26 grudnia 2021 r., Uroczystość Narodzenia Pańskiego/ Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. Wszystkim parafianom i gościom życzę, abyśmy w tym bożonarodzeniowym czasie odkryli na nowo, jak bardzo potrzebujemy obecności Boga w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Bóg, który zamieszkał pośród nas, niech napełni Wasze serca nadzieją i pokojem, miłością i pragnieniem jedności. Życzę obfitości Bożych łask płynących z tajemnicy Narodzenia Pana Jezusa.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w godne przeżycie Adwentu i w przygotowania do obchodów Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Dziękuję:

– panu Janowi Skolimowskiemu za pracę przy ustawianiu choinek i szopki oraz koordynację prac przy dekorowaniu szopki bożonarodzeniowej i choinek oraz posługę w zakrystii

– pani Henryce Piotrkowicz – za dekoracje w kaplicy, wieniec adwentowy, czyste obrusy i szaty liturgiczne

– pani Danucie Bolek – za rozprowadzanie świec „Caritas”

– za posprzątanie kaplicy – paniom: Jadwidze Łukasiak, Krystynie Łukasiak, Annie Papis

– za choinki – pp. Małgorzacie i Mirosławowi Śmiech, pp. Chudek, p. Pietrzakowi.

– za gwiazdy betlejemskie – pp. Hannie i Jerzemu Witan

– za prace przy ustawianiu choinek: p. Sławomirowi Konowrockiemu, Michałowi Konowrockiemu, Leszkowi Konowrockiemu

– za prace przy dekorowaniu choinek wewnątrz i na zewnątrz oraz szopki betlejemskiej: Joannie Owczarek, Poli Owczarek, Faustynie Uksa, Michałowi Bieńkowskiemu z synami, Sławomirowi Wytrykowskiemu, Pawłowi Kurkowi, Mateuszowi Domańskiemu, Marcinowi Gajewskiemu, Łukaszowi Domańskiemu, Albertowi Twarogowi, Jackowi Przybyszowi, Radosławowi Sergiel, Marcinowi Papisowi z synem, Wojciechowi Boratyńskiemu z synem.

– paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za zorganizowanie paczek dla grupy 18 dzieci i dla 10 potrzebujących rodzin naszej parafii

– wszystkim rodzinom (osobom), które ufundowały paczki dla dzieci naszej parafii oraz osobom, które przyniosły produkty do paczek dla rodzin.

– za tort urodzinowy Pana Jezusa (po Mszy Św. o godz. 10.30) – p. Magdalenie Bieńkowskiej

– za odśnieżenie parkingu – p. Zbigniewowi Konowrockiemu

– ministrantom, lektorom, p. organiście Zdzisławowi Nadrowskiemu, wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w przygotowania do przeżywania Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Bóg zapłać.

 1. W sobotę, 25 grudnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze Św. o godz.: 24.00 („Pasterka”), 8.00, 10.30, 12.00 (dodatkowa) i 16.00. Taca z „pasterki” będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 2. W niedzielę, 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.30, 12.00 (dodatkowa) i 16.00.

 

 1. W poniedziałek, 27 grudnia, w Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie obrzęd błogosławieństwa wina.
 2. We wtorek, 28 grudnia, w Święto Św. Młodzianków, męczenników, będzie obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
 3. W piątek, 31 grudnia, Msza Św. o godz. 18.00 będzie dziękczynną za rok 2021, po eucharystii – nabożeństwo dziękczynne. Na ten dzień Ks. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę, 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi (święto nakazane). Msze Św. – o godz. 8.00, 10.30, 12.00 (dodatkowa), 16.00.
 5. W niedzielę, 2 stycznia, będziemy gościć w naszej parafii ks. Michała Chutkowskiego, misjonarza z Kamerunu. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 10.00 – modlitwa różańcowa, zaś po Mszy Św o godz. 10.30 – adoracja Najśw. Sakramentu. Tego dnia będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00.
 6. Dziękuję za ofiary składane na budowę nowej świątyni: parafianom z Brzezin (gdzie zbierała p. Kińska) i z Wielgolasu Brzezińskiego (gdzie zbierali p. Karłowska i p. Całka). Bóg zapłać. W minionym tygodniu zostały zakupione materiały na dalsze prace na kwotę 100 tys. zł.
 7. Dziękuję za ofiary składane za opłatki wigilijne. Z części ofiar został zakupiony odkurzacz przemysłowy, który będzie wykorzystany do sprzątania kaplicy, pozostała część ofiar została przeznaczona na budowę nowej świątyni.
 8. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.
 9. Na styczeń planuję wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Szczegółowy program będzie dostępny od niedzieli. Będziemy mogli spotkać się w domu lub na podwórku (według uznania), a jeśli ktoś z różnych względów nie będzie mógł mnie przyjąć (kwarantanna, choroba, inne powody), to też to zrozumiem.
 10. Informuję, że od stycznia we wtorki msza św. będzie odprawiana o godz. 8.00. Nie będzie Mszy Św. wieczorem.