Ogłoszenia – 24 marca 2024 r., Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dziękuję osobom, które włączyły się w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami parafii: młodzieży czytającej rozważania, ministrantom, rodzinom Uksa i Papis za przygotowanie krzyża, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Cisia za zabezpieczenie trasy. Dziękuję także za zrobienie odwodnienia przy bramie wjazdowej na plac kościelny: Urzędowi Miasta i Gminy w Halinowie oraz Janowi Papisowi i Janowi Skolimowskiemu
2. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień wspominający mękę Chrystusa począwszy od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
3. Panie z parafialnej grupy „Caritas” rozprowadzają palmy, z których dochód będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Do jutra zbieramy produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.
4. Zapraszam na Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.30
5. W tym tygodniu możliwość spowiedzi: w poniedziałek, wtorek i w środę – 30 min przed Mszą Św. W poniedziałek i środę: godz. 17.30 – 18.00, we wtorek: godz. 7.30 – 8.00.
6. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Wcześniej o godz. 10.00 w Katedrze św. Michała i św. Floriana w Warszawie na Pradze – Msza Św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za śpiew „Przed tak Wielkim Sakramentem” podczas uroczystego przeniesienia Najśw. Sakramentu do ciemnicy.
7. W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 15.00 rozpoczęcie Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Taca tego dnia jest przeznaczona na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w adoracji Krzyża. W Wielki Piątek obowiązuje katolików post ścisły.
8. W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów od 9.00 do godz. 12.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece chrzcielne). Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w Wigilii Paschalnej i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św będą odprawiane według następującego porządku: 6.00 (z procesją rezurekcyjną), 10.30, 16.00. O godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
10. Dziękuję osobom sprzątającym kaplicę w minionym tygodniu.
11. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz kwartalnik „Niedzieli”, dla dzieci – „Mały Gość Niedzielny”.