Ogłoszenia – 23 stycznia 2022 r. III Niedziela Zwykła

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ustanowiona przez Franciszka w 2019 roku służy temu aby – jak wyjaśnił papież – “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
  2. Za tydzień, w niedzielę, 30 stycznia, będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 12.00.
  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie jutro, 24 stycznia, o godz. 19.00.
  4. W styczniu kancelaria parafialna ze względu na „kolędę” jest czynna tylko bezpośrednio po Mszy Św.
  5. Narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentu małżeństwa informuję, że w gablocie wewnątrz kaplicy jest wywieszony wykaz kursów przedmałżeńskich organizowanych w naszej diecezji. Powyższy wykaz znajduje się również na stronie internetowej naszej diecezji: diecezja.waw.pl
  6. Dziękuję paniom za sprzątanie w kościoła w minionym tygodniu.
  7. Dziękuję za ofiary przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Bóg zapłać.
  8. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Idziemy”.
  9. Trwa wizyta duszpasterska zwaną „kolędą”. Bardzo dziękuję za wszystkie spotkania w minionym tygodniu, wspólną modlitwą, okazywaną życzliwość, składane ofiary. Dziękuję osobom, które po mnie przyjeżdżały, odwoziły, podwoziły. Dziękuję panom: Pawłowi Kurkowi, Janowi Skolimowskiemu, Romanowi Konowrockiemu, Bogdanowi Boguszewskiemu, Tadeuszowi Izdebskiemu za podwożenie podczas kolędy. Będziemy mogli spotkać się w domu lub na podwórku (według uznania), a jeśli ktoś z różnych względów nie będzie mógł mnie przyjąć (kwarantanna, choroba, inne powody), to też to zrozumiem. Jeżeli ktoś z różnych względów nie mógł spotkać się podczas wizyty kolędowej, może umówić się na spotkanie w innym terminie.