Ogłoszenia – 2 stycznia 2022 r., 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

 1. Życzę wszystkim parafianom i gościom, abyśmy ten Nowy Rok, który Pan Bóg nam daje przeżyli w pokoju, radości i w zdrowiu.
 2. Gościmy w naszej parafii ks. Michała Chutkowskiego, kapłana Archidiecezji Warszawskiej, posługującego na misjach w Kamerunie. Po Mszach Św. możemy wesprzeć ofiarą misje katolickie w tym afrykańskim kraju.  Dziś będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00.
 3. Dziś o godz. 14.30 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd.
 4. Informuję, że od stycznia we wtorki ( czyli od najbliższego wtorku) msza św. będzie odprawiana o godz. 8.00. Nie będzie Mszy Św. wieczorem.
 5. W styczniu kancelaria parafialna ze względu na „kolędę” będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy Św.
 6. W czwartek, 6 stycznia, będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Po mszy św. o godz. 10.30 – mini-orszak wokół kaplicy. Tego dnia będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 12.00. Podczas każdej Mszy Św. – obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje.
 7. W pierwszy piątek miesiąca, 7 stycznia, od godz. 17.00 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i półgodzinna adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 8. Za tydzień, 9 stycznia, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, też będzie odprawiana dodatkowa msza św. o godz. 12.00. Tego dnia o godz. 17.00 – spotkanie opłatkowe dla samorządowców.
 9. Dziękuję za ofiary składane i przelewane na konto na budowę nowej świątyni. Dziękuję za anonimowe ofiary w wys. 2 x1000 zł i 1200 zł. Bóg zapłać.
 10. Polecam tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” (wyższa cena tygodników – 8 zł) i „Idziemy”, miesięcznik – „Różaniec”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.
 11. Od poniedziałku rozpoczynam wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Szczegółowy program jest dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Będziemy mogli spotkać się w domu lub na podwórku (według uznania), a jeśli ktoś z różnych względów nie będzie mógł mnie przyjąć (kwarantanna, choroba, inne powody), to też to zrozumiem.